Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gazdasági totálkáros autót...

SzErx kérdése:

Gazdasági totálkáros autót megtarthatok addig, amíg kiszedem belőle a értékes dolgokat?

Figyelt kérdés
A roncs értékét 250.000 Ft-ban adták meg, annyiért inkább megtartanám és kivenném az üléseket, fejegységet, elektromos vonóhorgot, kapcsolókat, stb... és ha végeztem el vinném MÉH-telepre leadni "vas árba" mondjuk. Ez így járható út, vagy van ennek valami buktatója? A 250 többszöröse van még az autóban és a pénz az nekem is pénz.

2022. júl. 25. 17:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
40%
sokan osztogatnak rossz tanácsot. Elbonthatod magad is, de akkor a neveden marad az autó. Fizetheted örökkön-örökké a biztosítást. Még lopást sem tudsz bejelenteni egy totál káros autóra.
2022. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez aztán tényleg jó tanács #11.
2022. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Azzal a válasszal mi a baj, hogy nem klasszikus autóbontóba - ami alkatrész kereskedelemből él - adja le utána a vázat, hanem olyan MÉH-telepre, ami tud adni bontási igazolást, a fémet pedig saját maguk dolgozzák fel, tehát újra tudják hasznosítani a vázat is?

Neten fent vannak a bontók listái, amik tudnak átvenni autót úgy, hogy adhatnak róla igazolást is. Van köztük egy csomó MÉH telep is.

2022. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Update.

Felhívtam a helyi MÉH telepet, ők azt mondták csak akkor nem szólnak ha kis apróságokat veszek ki mint rádió, könyöklő stb viszont ha kiszedem a teljes belsejét akkor "nem éri már meg nekik átvenni a roncsot" tehát ezek szerint ők is kiárulnak belőle ezt azt nem csak bedarálják sörösdoboznak. Bukta....

2022. júl. 27. 14:00
 15/15 NTBS ***** válasza:
100%
Igen.
2022. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!