Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől ropoghat a kormánymű ?

Mitől ropoghat a kormánymű ?

Figyelt kérdés

Egy ideje figyelem a zajokat az autóban, az egyik hiba meg lett oldva, a kopogó lengéscsillapító. A nagy figyelések közepette észrevettem, hogy a kormány 0-15 fokos szögben jobbra és balra is alacsonyabb max.40 km/h-s sebességnél ropog. A szaki ránézett, azt mondta hogy a hang hatáson kívül ezzel nem kell foglalkozni, viszont engem aggaszt és zavar.

Egyébként egy 8 éves kocsiról van szó, elektromos szervós, a kormány nem akad és semmi más hibajelenség nincs, csak ez a ropogó, kopogó hang középállásnál hirtelen mozdulatokra és kanyarodáskor néha.

Kérdés, mennyire lehet ezt elengedni ?



2022. júl. 26. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Vidd el olyan szakihoz aki meg is mondja pontosan hogy honnan jön a zaj, mi okozza és mi kell hozzá hogy megszűnjön.


Lehet hogy tényleg az van hogy semmi gondot nem jelent de később akár évekkel később baj is lehet a vége. Én minden esetre addig nem nyugodnék le ameddig nincs pontos infó és megoldás a problémára. Ha a 20. szakemebrhez kell elvinni miatta akkor elviszed oda.


Autóba legfontosabb a fék és a kormány ha a biztonságot nézzük, utána minden más. Ezeknek 100% osan rendben kell lenniük mert életekbe is kerülhet ha baj történik és jobb mielőbb észrevenni és orvosolni a hibát olcsóbban is megúszhatod és nem lesz baja senkinek és semminek.

2022. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképp ránézetek majd.
2022. júl. 26. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!