Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lent fog a kuplung (kb a...

Ha lent fog a kuplung (kb a pedálút felétől), és viszonylag rövid szakaszon, az mit jelent?

Figyelt kérdés

Csak állítani kell rajta? Vagy kopott?

Ne kövezzetek meg, nőből vagyok. Ma mentem a testvérem autójával, és nekem nagyon furcsa volt az enyémhez képest.


2022. júl. 26. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Kopott kuplungra inkább az jellemző hogy fent fog és kicsi tartományban, előrehaladott (azaz már rég cserélni kellett volna) állapotban csúszik.


Autótól is függ, például általánosságban azt tapasztaltam hogy régi autóknál inkább feljebb szokott fogni a kuplung (akkor is ha új a szett), modern autóknál lejjebb. Ahogy a fék is.

2022. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 B2man ***** válasza:
54%
Jobb esetben még mechanikusan beállítható!
2022. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az is lényeg lenne hogy ez mindíg így volt vagy újabban változott meg ilyenre??
2022. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta a testvérem, hogy ő megszokta, nem érzi furcsának. Akkor gondolom régebb óta ilyen.
2022. júl. 26. 16:11
 5/13 Japán Gulyás ***** válasza:
32%
Ha lent fog a kuplung elleni fog a macskátok. Ha fent, akkor a kutyátok.
2022. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Meg kell szokni. Az én autóm 2018-as, tehát nem egy őskövület, újonnan rendeltem. 0 km-esen is nagyon magasan fogott a kuplung, onnantól viszont nagyon rövid szakaszon, hirtelen fog. Márkaszerviz állítása szerint hibátlan és csak meg kell szoknom. Ez úgy ahogy sikerült is. Akkor nagyon furcsa, ha másik autóból ülök át.
2022. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Az a jó ha lent fog. Ha teljesen ki van nyomva, és visszaengeded 2-3 centit, akkor már nagyon lassan kúsznia kell az autónak, a pedálút felénél már zárnia illik teljesen a kuplungnak. Így biztos lehetsz benne, hogy teljesen felengedve nem feszül a bovden, és nem terheled feleslegesen a kinyomócsapágyat.
2022. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

7. Legalább hülyeséget ne írj.

A jó kuplung az a pedál felétől fog és kb a három negyedénél már teljesen fog, aztán van egy kicsi holtjátéka.

2022. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Auto specifikus is lehet.


Nekem A4 Audi B5-om van.

Vadi uj kuplunggal felso 3/4-nel fog kb es azonnal, csusztatni szinte nem lehet.


VW Golf II-esen tanultam vezetni. Also 1/3-nal fogott a kuplung es kb. felso 2/3-ig lehett csusztatni. Igazi tanulo auto volt. Kezdokent lenduletesen tudtam vele indulni a zold lampanal.

2022. júl. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#8 Te ne írj hülyeséget.

Úgy állítottam be, ahogy a gyári szervízkönyv előírja. Pedálmagasság és a pedál holtjáték is a tűrésen belül van, és a másik végén a bovden állítócsavarnál is a kiemelőkernál is pont annyi a holtjáték, amennyi kell. És ezek mellett a beállítások mellett úgy működik, ahogy leírtam. Már 14 éve így használom, és semmi baja. Másik, azonos típus ugyanilyen. Biztos hülyék a mérnökök, hülye a szervizkönyv, de a pedál felénél fogáspontot író alulképzett fotelfizikus, na annak van igaza.


Megszoktam már, hogy a képzetlen birka barmok mindenhol többségben vannak, így külön köszönöm nektek a nulla százalékot, így legalább biztos, hogy nem hasonlítok rátok :D

2022. júl. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!