Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lambda szonda jelkimaradásnál...

Mkdir kérdése:

Lambda szonda jelkimaradásnál vagy hasonló lambda hibánál az ECU egy középértékkel helyettesíti a kimaradt jelet és Open loop uzemmodba kapcsol. Ez mit jelent pontosan a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Tehát csak a kimaradt jelet pótolja az ECU, vagy konkrétan kikapcsolja a szondat a cseréig vagy hibatorlesig ebben az uzemmodban dolgozik?

Ez tehet kárt az autóban? Mit jelent pontosan hogy open loop módba kapcsol. Az elektronikaban jártas vagyok és értem a lambda mukodeset is de nem vagyok tisztában hogy a gyakorlatban miként is történik a vezerles



2022. júl. 27. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
kikapcsolja és fals adatot kap az agya..vész üzemmód ill teljesítményvesztés
2022. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapjáraton sem csak a lambdaszenzor infója határozza meg az injektor működését, tehát nemcsak ettől függ, meg általában üzemmeleg állapot elérése előtt, motorfékezésnél, változó gázadásnál is open-loop üzemmód van. Annyit jelent, hogy előre programozott értékek alapján megy az injektor, teljesítményvesztés, nagyobb fogyasztás. Kárt nem fog tenni, csak nem lesz annyira hatékony, mint lehetne. Van egy úgynevezett map, amit tuning nélkül előre beállítanak a mérnökök, az alapján fogja az injekor kezelni a helyzetet, tehát nem olyan egyszerű, hogy középérték lenne vagy ilyesmi.
2022. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, szerencsétlen volt a megfogalmazás hogy "alapjáraton", nem a motor alapjáratát értettem alatta, hanem azt, hogy "eleve"
2022. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 köszi így értem. Igen azt sejtettem, hogy nem pusztan egy alkatrész adataiból garázdálkodik az ECU. Ha jól értem akkor hibás szondanal (illetve az általad felsorolt esetekben) a map-ot veszi alapul, és igy igazából sok vezérlési érték is eltolodik? Hibás szondanal tehát folyamatosan ez alapján működik a motor?
2022. júl. 27. 23:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Open-loop azt jelenti, hogy nincs visszacsatolás gyakorlatilag, kénytelen előre beprogramozott map alapján menni. (Mondjuk jó eséllyel nem hülyék a mérnökök, az sem ördögtől való dolog.)
2022. júl. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!