Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudnám itthon megtisztít...

Mivel tudnám itthon megtisztítani motoros sisakom üvegét, amitől nem lesz pikkelyes vagy nem bántja az üveg anyagát?

Figyelt kérdés
2022. júl. 29. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
A bukósisak plexijére gondolsz? Ablaktisztítóval.
2022. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2022. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szolovjov ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy beszappanozok bőségesen egy puha szivacsot és azzal tiszítom meg. De ha ablaktisztítóval próbálod, akkor előtte mindenképp szereld le a sisakról a plexit, mert ha matt bevonatú a sisak, akkor az ablaktisztítóban lévő alkohol tönkreteszi a bevonatot.
2022. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen a plexire gondolok, ablak tisztítóval próbáltam még a régit és, fel holyagosodott, kirepedezett..
2022. júl. 29. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor az már nagyon régi lehetett, és a sok éves UV sugárzás megtette a hatását. Akkor viszont semmilyen vegyszert ne használj, tiszta víz, és ujságpapír. De, régi fajta újság, az új színes/fényes szórólapok nem jók.
2022. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Konyhai papírtörlőt vizezz be, és tedd pár órára a plexire.
2022. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 b1812567 ***** válasza:

Az újságpapírt felejtsd el. Karcol, még a legpuhább is.

Többféleképp is megtisztíthatod:


először is, praktikus levenni a plexit a sisakról


a) veszel direkt erre a célra készült tisztítószert (nyilván ez a legdrágább megoldás)


b) Folyékony szappannal (nem adalékolt, kézkrémezőset, hanem a lehető legegyszerűbbet) egy puha(!) szivacsot meglocsolsz, némi víz, és jó sűrű habot csinálsz, amit rákensz a plexire. Pár percig hagyod, míg mindent feláztat (azért kell a hab, hogy ott maradjon rajta addig). Aztán letörlöd vizes szivaccsal, minden törlésnél kiöblítve azt, hogy ne karcold a bogártetemekkel. Végül leöblíted meleg vízzel, és lefújod róla a vizet. Vagy nem szöszölő, puha pamutruhával óvatosan letörlöd.


c) a fenti módszer, vizes papírtörlőt terítesz rá, majd 5-10 perc múlva lehúzod, és utánatörlöd, majd szárítod. Hátránya, hogy a zsíros foltok ott maradnak.


d) az igénytelen megoldás: kútnál a vödörből kiveszed az ablakmosót és azzal letörlöd.

2022. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, milyen sisakotok van, ablaktisztító még talán, de szappanos víz? Mert gondolom nemcsak a plexi van tele bogárral, a sisakot meg nem kéne ezekkel gyilkolni. A plexin belül is van párátlanító réteg (ami ezerszer jobban működik, mint amit pl. az optikus a szemüvegre rak) stb. A nem várt amortizációhoz képest azért nem olyan drága egy normális sisak- és plexitisztító. De hát mindenki annyit költ és annyira vigyázik a sisakjára, amennyit a feje ér.
2022. júl. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én még nálunk plexi tisztítót a büdös életben nem láttam, ezért kérdeztem másik lehetőséget
2022. júl. 30. 12:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Szappan helyett esetleg konyhai mosogatószert is érdemes lehet kipróbálni, mivel oldja a zsírt. (Minél olcsóbb fajra, annál jobb, mindenféle kézápoló cucc csak maszatol.)
2022. júl. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!