Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót valasztanátok a...

Melyik autót valasztanátok a kettő közül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Autó vásárlás előtt állok, Golf 5-ben gondolkodtam, találtam is. Az első kérdésem, hogy ti az alábbi két opció közül melyiket valasztanátok?

1. Golf 5 2008-as (fekete), 1.6 benzines 16 szelep, 250.000 km van benne. Cserélni kellene benne a vezérműláncot, a szerelő szerint ez nem kis összeg,illetve a hátsó teleszkópokat.

2. Golf 5 2007-es (szürke), 1.6 benzines 8 szelepes, 180.000 km, ebben cserélve volt 3 éve vezermuszij,akkumulátor, féktárcsák is. Az eladó elmondása szerint nem kell egy jó darabig költeni rá nagy összeget.

A fekete belülről jobban felszerelt, kormányról való vezérlés van benne (nem tudom h nevezik ezt pontosan), automata klíma, szebb hatása van magának a műszerfalnak mint a szürke Golfban. Jó, ez tudom nem döntő ok. Mindkét autó ára ugyanannyi!

Szürke Golf belseje kb (a kormányon lévő gombok nélkül) :

[link]

Amilyenre szeretném kicserélni a muszerfalt;

[link]


Szóval ti melyik opciót valasztanátok 1-es vagy 2-es?

Ha a 2es opció, akkor a rádiót, és a műszerfalat ki lehet cserélni érintokepernyősre? A klíma/ fűtés gombokat egy modernebb verzióra, és lehet-e bele tenni kartámaszt?

Nagyon köszönöm aki segít! Mert nem tudok dönteni a 2 autó közül. Tudom, hogy ezt nem lehet kiszámolni, csak miután mentem vele pár hónapot, utána látom még hogy mennyire sultem be vele vagy szerencsém van.

De minél több ember véleménye érdekel. Köszi!!



2022. júl. 30. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért nem linkeled be a két hirdetést? Egyébként ha a szerelő már nézte, akkor először mondjon ő véleményt az állapotáról, aztán ezt vesd össze azzal, hogy mennyivel több első szervízt vagy hajlandó fizetni a plusz extrákért
2022. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azért mert románul vannak a hirdetések.

Szerelohoz hétfőn fogunk menni, csak érdekelne mások véleménye ez alapján amit most tudok.

2022. júl. 30. 16:46
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor mégis honnan tudja a szerelő hogy mit kell cserélni?

De akkor ne linkelj, válaszd amelyiknek szebb a színe

2022. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha hosszútávra tervezel vele, akkor az 1-es.
2022. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Lehet rosszul tudom de az 5-ös golf kerülendő.
2022. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4%
láncos németet ne vegyél, bár valószínű kevesebbet fogyaszt a 16 szelepes, de én agyfszt kaptam már a német láncos motoroktól, olyan szinten, hogy csak francia szíjasba ülök. :)
2022. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

inkább cserélj szerelőt, én tavaly csináltattam audi A4 2014-esen 2.0tdi, valamivel nehezebb cserélni mint egy 1.6 os Golfon és 300 lejért csinálta, maga a vezérműszíj vízpompával mindennel 120 euró volt (ezt németben vettem).

A kilométer állás vagy eredeti vagy nem, ha kintről hozták és nem tekerték akkor szoktak adni vele legalább egy két tüv pappirt, ha egy sincs az már gyanús.


A rádiót ki lehet cserélni, kartamasz is egyszerű, bontottat vagy utángyártottat utóbbiból én még nem láttam jó minőségűt, de lehet van,a klíma panelt már annál nehezebb cserélni, inkább vegyél olyant amiben már van digitális ha az tetszik

2022. júl. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7#es vagyok, ha be van már iratva is pár éve, akkor is meg kell legyen a tüv pappir ha adtak neki amikor vette kint, vagy behozva kintről,ilyeneket nem dob el az ember
2022. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Van service könyv és Tuv is hozzá a szürke golfhoz
2022. júl. 31. 00:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Kell az, mert service-könyv és TUV nélkül talán nincs is élet! :O



Arra nem gondoltál, hogy inkább egy normális autót vegyél?

2022. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!