Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz motorolaj típus milyen...

Rossz motorolaj típus milyen problémákat okozhat? A viszkozítás megfelelő, de a Dexos 2 gen 1 szabványt nem teljesíti.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az alany egy Opel Astra J 1.4T amibe véletlenül Motul 5w30 8100 eco-nergy motorolaj lett töltve. A kérdésem, hogy ez milyen problémákat okozhat? Érdemes azonnal cserélni vagy azért 1-2 ezer km-et még meglehet vele tenni?

Előre is köszönöm!



2022. júl. 31. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Nem fog összedőlni a világ, de az amúgy is erősen ajánlott (főleg a turbó miatt) 10 ezres csereidőt ne lépd túl.


Nem tudom egyébként milyen olajat használtál volna alapból, de én ajánlanám 5W-30 helyett az 5W-40-et. Jó az 5W-30 is, gyári ajánlás, semmi gond, csak az Opel motorok egy jó 10 fokkal melegebben üzemelnek, mint az átlag és hát nyilván az olajnak az nem tesz jót. Ha 30 helyett 40-et kap, az segít, jobban tűri a meleget. Ha maradsz a 30-nál, akkor a 10 ezret semmiképpen se lépd túl, akkor sem ha bele való Dexos2. Oké mondjuk 40-essel is le kellene cserélni 10 ezernél, de érted mire gondolok... :D

2022. júl. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az mivel lesz jobb, ha 1-2k km múlva cseréled le?

Egyébként fokozott kopás, ezáltal a motor hamarabb elhasználódik. De hogy ez pontosan ennél a motornál mennyit jelent ilyen olajjal, azt senki nem fogja megmondani neked biztosan. Én személy szerint akkor lennék nyugodt csak, ha belevaló olaj van benne. De kinek mi

2022. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A fokozott kopást is úgy értsd, hogy a tervezett 500 000 km életciklus helyett 480 000 fog menni. Úgy sem hajtasz bele ennyit, ha átlag sofőr vagy.
2022. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

#1 Igazad van, te sokkal okosabb vagy mint a mérnökök. Rakjál azt amit akarsz a saját autódba, de másoknak ilyen tanácsokat ne adj.



Gyári előírásnak megfelelő olajat kell használni, ha azt akarod, hogy sokáig bírja az autó. Én ettől függetlenül benne hagynám kérdező, mivel a viszkozitás legalább megfelel, de max. 10 ezer km után cseréld le és következőleg figyelj oda az előírásokra.

2022. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4 Ki beszélt gyáritól eltérő olajra, ember? Nem kellene rögtön beleugatni olyanba, amihez nem értesz.


Először is, Dexos2-ből kapásból van 5W40-es, például Motul 8100 X-Clean, amit én is használok.


Másodszor, ha a szabvány nem elég, akkor elárulom, hogy az Opel gyárilag 5W40-et ajánl a G Astra óta minden benzines motorjához, az 5W30 csupán alternatívként szerepel. Tudom, mert nekem is az van.


Harmadszor pedig, veled ellentétben én nem a levegőbe beszélek, naponta látok éppen elég autót ahhoz, hogy a véleményem a valóságon alapuljon. Nekem is benzines Opelem van, az előző is benzines Opel volt, kollégámnak is benzines Opel van és cseréltem már pár tucat Opelen olajat. Az 5W30 megég. 5 ezer után elkezd kokszosodni. Nem annyira nyilván, mint egy dízel olaj, de sokkal sötétebbé válik, mint amit egészségesnek lehet hívni. Az 5W-40 gyönyörű őzbarna 10 ezer után is.


Na most, ha sima szívóról beszélünk, akkor az 5W-30 is megfelelő lehet, nekem nem kéne, de nagy kárt nem fog tenni. Csakhogy a kérdező autója turbós. A koksz megöli. Meg mint mondtam, az Opelek üzemi hőmérséklete 102 fok, ami sokkal több, mint az átlagé, tehát az 5W-30 hígabb lesz mint más motorokban, így a kenési képességei is gyengébbek lesznek, mint más autókban. Felőlem mehet bele 5W-30 is, én csak egy tanácsot adtam, nem kötelező megfogadni. Csak ha 100 ezernél elszáll a turbó, ne érje meglepetésként.


Ismétlem: csak egy tanács volt. Megalapozott, de nem kell megfogadni.

2022. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem Dexos1 gen 2 kell bele? Dexos2-ből nem tudok róla, hogy lett volna több generáció is.

K Astra 1.4T motorjaiba kezdetben dexos2 volt az előírás, később módosították dexos1 gen2-re az LSPI probléma miatt.

J Astránál, ha jól emlékszem ez még a szívócső befecskendezéses, talán 140Le körüli motor. Annál pdig még nem nagyon volt jellemző az LSPI.

A Dexos2, az ACEA C3 szabványra épül. Ha ezt tudná a beletöltött olaj, akkora baj nem lenne. De ahogy nézem ez A5/B5 szabványú. Hogy okoz-e gondot, azt senki nem fogja tudni megmondani neked. Én amit javaslok, hogy a következő olajcserét hozd előrébb amennyire csak lehet! Az A5/B5-nek alacsonyabb a HTHS viszkozitása, kevésbé jól keni pl a hajtókarcsapágyakat, mint egy C3-as, amire az autód van tervezve. Hosszú távon ez biztos nem használ neki.

2022. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha leengeded, tölts bele Eneos Sustina 0W20-at. Ezzel nem lehet széthajtani egy motort, bármilyen is.

Az én japó autóm ezzel megy.

2022. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ennyi gyökeret, komolyan. Mi olyan nehéz a kézikönyv követésében? Ne hallgass azokra akik azt mondják hogy vastagabb vagy hígabb olaj kell az előírtaknál, olvasd el normálisan a kézikönyvet és annak megfelelő kerüljön bele máskor. Mostmár értem miért olyan szar minden autó, amit el akarnak adni. Mert a tulaj okosabb a mérnököknél.
2022. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Nem szerettem volna vitát kirobbantani a saját figyelmetlenségem miatt így ezért elnézést. Mindenesetre legközelebb jobban oda fogok figyelni...

2022. júl. 31. 19:13
 10/15 anonim ***** válasza:

"Vegyél Sustinát" :D


Téged is megvettek a marketingesek kilóra. Az Astra gépkönyvébe kétlem, hogy szerepel ajánlott viszkozitásként a 0w20-as olaj, de csak öntögess bele mindent, meg pisálj bele a blokkba is, hátha az segít.


A gépkönyv az első, amit figyelembe kell venni olajválasztásnál. Viszkozitásra is van ajánlás, Acea és API szabványra is van ajánlás, gyártói szabványra (Opelnél Dexos 1-2, régebbieknél GM-LL-A-025, B-025, stb.) is van ajánlás.


Ezek együttes figyelembevételével válassz terméket. A hidegoldali viszkozitásnál 5 fölé nem mennék, főleg télen.

2022. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!