Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműláncot kellene már...

Vezérműláncot kellene már cserélni vagy még húzza?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem egy Golf 5-öt, 2008-as autó 255 ezer km van jelenleg benne,vezérműláncos. Eredeti lánc van benne. Úgy tudom 200 -250 ezer körül nem árt egy csere. Nem zörög,nem ad ki hangokat, a motor sem lusta. Szerelő meg tudja nézni h szükséges-e a csere?

Illetve drága ez a csere manoperával együtt?



2022. júl. 31. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
a lényeg, hogy nem zörög, semmi hangot nem ad ki. Szerezd meg a tipus gyári gépkönyvét, abnól mindent megtudsz. A szerelő azt fogja mondani, hogy pont jókor jöttél, mert épp ki kell cserélni..
2022. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a konkrét típust, de Golfos és VW-s FB csoportokba körbe kérdeznék hozzáértőktől hogy mikor szükséges. Például BMW-nél vannak olyan szintén láncos motorok hogy csörgés nélkül szakadnak 200-250ezer km körül.
2022. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:

Google szerint minimum 3 féle láncos motorral szerelték, gyorsan kiszopom a kisujjamból hogy neked melyik van.

Egy típusspecifikus fb csoportban kérdezd meg a tulajokat hogy kell, ajánlott vagy nem érdemes cserélni.

2022. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az 1.2 Fabiában is előjel nélkül nyúlt a lánc addig, míg át nem ugrott.


Nem írtad milyen motor, régen a láncok ugye simán elmentek ennyit, de manapság divat alulméretezni a láncot, amik alig mennek 120-150 ezret. Ráadásul pont a korabeli Volkswageneknél, az EA111-es TSI-nek volt láncnyúlásos típusbetegsége, ami miatt az eredeti 120 ezres csereperiódust lecsökkentették 90 ezerre. Szóval ha az még tényleg a gyári lánc, akkor én mindenképpen cserélném. 255 ezer típustól függetlenül sok a láncnak, persze lehet hogy a csereperiódus is mondjuk 250 ezer, de ki tudja, hogy előtted hogy használták, milyen olajjal, milyen sűrűn cserélték, stb... szóval lehet szét van nyúzva. Én tuti cseréltem volna már megvételkor, most meg már egy percet sem várnék.

2022. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a VW olyan vezérmű láncokat használ mint amik egy Tescos biciklin vannak, keskeny igy nyúlik, főleg ha nem tartják be az olajcsere ajánlott intervalumát...


Szerintem van erre gyári csere intervalum, ez nem japán láncos motor, na azok gyakorlatilag örökké tartanak, max ha a tulaj elhanyagolja az olajcseréket akkor lehet baj, de azok elkezdenek csörögni, mielőtt baj lenne A VW lánca megnyúlik és igy simán átugrik, el is szakadhat.


Tuti van csereperiódusa


Rá kell keresni a neten...

2022. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!