Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bérautóba ami cég nevén van...

Bérautóba ami cég nevén van de én magánszemély vagyok, hogy tudok hatósági áron tankolni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet
2022. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a lízingelt magánhasználatú autók tankolhatnak így ebben a formában. Egyéb cégesek már nem.
2022. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lízingelt magánhasználat hol látszik?

Nekem csak a lízing cég neve van rajta mint tulajdonos, az enyém sehol nem szerepel.

2022. aug. 2. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Majd ha kijön a rendelet, okosabbak leszünk.
2022. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az üzembentartónál kell legyen feltüntetve a magánszemély neve lízing esetén, ha ott is a cég neve szerepel az nem lízing, hanem tartós bérlet és arra nem vonatkozik a hatósági ár.
2022. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Majatom ***** válasza:
100%

4-es. Tekintve, hogy szombattól már él ez a szabály, így a 30-ai közlönyben benne is van.


„(1a) Az üzemanyag nem hatósági áras termék, ha azt

a) külföldi rendszámú jármű,

b) a személygépkocsival díj ellenében végzett közúti személyszállításról szóló 176/2015. (VII. 7.) Korm. rendelet

szerinti személytaxi-szolgáltatást nyújtó jármű kivételével a jármű forgalmi engedélye szerint nem természetes

személy által üzemeltetett jármű vagy

c) nem az üzemanyagtöltő állomáson töltött jármű

üzemanyag tankjának töltése céljából értékesítik.


Ez alapján az 5-ösnek teljesen igaza van, az számít, hogy a forgalmiban az üzemben tartónál cég van-e, vagy magánszemély.

2022. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért emeled ki???
2022. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!