Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Angol jogositvannyal jogosult...

Angol jogositvannyal jogosult vagyok kismotor (sm) vezetesere?

Figyelt kérdés
Ha jol tudom, Brexit ota nem ervenyes az angol jogsim auto vezetesere Magyarorszagon. Ez kismotorra is vonatkozik?

2022. aug. 2. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha rövidebb ideig tartózkodsz Magyarországon, akkor kérned kell egy külön engedélyt, ami a külföldi (angol) jogosítvánnyal együtt teszi lehetővé, hogy vezess. Ha hosszabb időben gondolkozol, például ide költözöl, akkor pedig be kell cserélni a régit egy új magyarra, ennek menete az adott országok közötti eltéréseken alapul, ha a két országban azonosak az előírások, akkor egyszerűen kapsz a régi helyett egy újat, de ha van eltérés, akkor tenned kell vizsgát. Erre egy példa, ha jól tudom az olasz törvények szerint B kategóriával 125cc-es motor vezethető, míg Magyarországon 50-es, ezért ha valaki ideköltözik Olaszországból, akkor onnantól nem fog tudni 125-ös motort vezetni, csak ha külön leteszi itt nálunk az A2 jogsit (vagy annál nagyobbat).


Sok az országok közti eltérés, szerintem itt nem sokan tudnak neked pontos választ adni erre. Helyi illetékeseknél kell utánajárni.

2022. aug. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, így fogok tenni.
2022. aug. 2. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!