Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire zavaro ha itt megall...

Mennyire zavaro ha itt megall egy auto az elsobbsegadas tablanal hogy megvarja amig elmegy a forgalom?

Figyelt kérdés
[link]
2022. aug. 3. 09:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem régóta lehet jogosítványod, majd megszokod, hogy nagy az isten állatkertje. Én már immunis vagyok az olyan barmokra, akik folyamatosan nyomják a dudát, csak azért, mert beláthatatlan stop táblás(!) kereszteződés előtt egyáltalán lassítani merészelek.
2022. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég zavaros ez a leírásod. A kép pozíciója szerint elsőbbségadási kötelezettséged van. És nem szíved joga eldönteni hogy megállsz-e vagy sem, hanem ha az előnyben lévő autóst köteles vagy elengedni. Ha kell megállással. Ha nem jön semmi, akkor indokolatlan akadályozás. Ha meg te jöttél a védett úton, és az itt kikanyarodni szándékozót akartad segíteni, azt semmi sem indokolja, főleg egy lámpás kereszteződésben, ahol meg sem szabad állni, nem is számít rá senki.
2022. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 NTBS ***** válasza:
53%
Nem tudom eldönteni.
2022. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ha látod hogy jön ugyan de még messzebb van, beférsz, illetve szemből sem kanyarodik senki balra (egyáltalán nem! és gyalogos sincs!), akkor én mentem volna... Muszáj dinamikusnak lenni, magad érdekében is, és hogy ilyen parasztoknak se adjál okot az emberkedésre, mint az említett BMW-s...
2022. aug. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
14. A szemből balra kanyarodóval szemben neki elsőbbsége van.
2022. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
51%

#15: ilyen kereszteződés kialakítasnál nem.

Nagyon sok helyen van ilyen.

A szemből balra kanyarodók itt nem "szemből" jönnek már

2022. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%
mitől lenne zavaró? Forgalmi okokból megállni a legtermészetesebb dolog. Mi az alternatíva, kihajtani a nyerges elé?
2022. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
#17 a BMW-snek tuti az XD
2022. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
16. És ha nem lenne kanyarodósáv, hanem a külsőből mehetne jobbra? azt ne mond, hogy aki szemből kanyarodik balra, az már a védett úton jön, mert körberöhöglek. A rendőr nem fog, ha ez alapján nem adsz elsőbbséget a jobbra kanyarodónak.
2022. aug. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
64%

#19: jézusom.

Ha a külsőből megy jobbra, az kanyarodasi szabály. Tehát a jobbra kanyarodónak van elsőbbsége.

Ha viszont szigettel leválasztott külön út van a jobbra kanyarodóknak macisajttal, akkor az már egy "masik kereszteződés".

Ilyenkor a nagy kereszteződesben balra kanyarodók általában nyilas zöldre jönnek, ahogy pl. itt is látod, és nekik van elsőbbségük.

[link]

2022. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!