Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopogó toronycsapággyal...

Kopogó toronycsapággyal mennyi ideig lehet elautózni ?

Figyelt kérdés

Nemrég cserélve lett a hátsó gátló és rugó.

Sajnos a kopogás nem szűnt meg teljesen, a kormány felől kopogó, pattogó, ropogó hang jön, amire azt mondták, hogy toronycsapágy.

Mivel a hátsó tengely rendbetétele elég költséges volt, emiatt várnék még az első toronycsapágy cserékkel, mert ha jól tudom idő igényes, ki kell kapni majdnem mindent.



2022. aug. 3. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

jól tudod, nem olcsó, ráadásul párban cserélik.

Én vagy fél évig vártam, de jött a vizsgaidő, meg kellett csináltatnom. Az autó nem esik szét, csak egyre zavaróbb.

2022. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vidd el egy normális szerelőhöz először. Aki első kopogásra felújítja a hátsó futóművet az nem biztos, hogy jól mérte fel a toronycsapágy cserét.

Egyébként én 2-3000 km-t mentem vele talán, mert addigra jött meg a komplett új futómű.

A csere meg nem olyan vészes.

2022. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a céges puttonyos autó kb. 60 ezret ment el kopogós toronycsapágyakkal. Akkor már nagyon gáz volt a hangja.
2022. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es, rosszul gondolod, a hátsónál cserélve lettek a rugók, gátlók, az egyszer le lett tudva.

A toronycsapágynál az elsőről van szó, ugye azt macerásabb is kiszedni.

2022. aug. 3. 13:11
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: Melyik részét gondolom rosszul? Kopogott az első toronycsapágy, erre fel lett újítva a hátsó futómű. Mi ez ha nem hozzá nem értés?

Persze, ha eddig annyira zörgött hátul, hogy nem hallatszott az első, akkor persze érthető.

Egyébként ha nagyon oda van, akkor képes félrehúzni rossz toronycsapággyal az autó


#2

2022. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hátsó is kopogott, törött volt egy rugó és a lengéscsillapító is sz*rrá ment. Ezt sikerült helyre hozni.

Ezen felül van még az első tengelynél, azonos oldalon a baj. De költséges lenne most, ezért még nem erőltetném a kövi hónapig. Félre még nem húz hálisten, de hanghatás azért van.

2022. aug. 3. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég sokáig. Azt azért megnézném, hogy a lengéscsillapító szára nem lötyög-e, mert az veszélyes lehet, és lehet hogy a kopogás is részben onnan jön.
2022. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt megnézték, illetve alánéztek, nem volt semmi vészes. Álló helyzetben konkrétan nem is hallatszik, viszont alacsony sebességnél recseg, ropog, pattog a kormány forgására.
2022. aug. 6. 21:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!