Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóban lévő biztosítékok...

Az autóban lévő biztosítékok hasonlítanak az épületekben lévő biztosítékokhoz?

Figyelt kérdés
arra gondolok hogy a házban, bemegy 1 fázis a fi relébe és onnan szétágazik a kismegszakítókba (nyilván ez nem ennyire egyszerű de most így írom le) és hogy ez az utóban is így működik hogy bemegy a biztosíték dobozba a 12v és ilyen "sinekem szétágazik a biztosítékok lábaihoz? vagy ez hogy működik? és ha én szeretnék egy plusz áramkört biztosítékkal pl. egy ködlámpának, akkor nagyon szét kell bombázni a biztosíték dobozt vagy valamilyen szinten egyszerű?
2022. aug. 3. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen így működi, van a közös sín, és arról ágaznak le a biztosítékok.

A dobozba nem szoktak tákmányolni ködlámpánál, hanem lengőbiztosíték it használnak, ha nincs előkészített hely neki a gyári biztik közt.


Biztosítékról megy a relére, a relét meghúzatására meg az első világítás (pl. Tompított ágáról hoznám a feszt, már ha a lengő a megoldás.

2022. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


Én ilyet használtam amikor bekötöttem az utánfutót, szerintem ez néz ki a legnormálisabban.


Van amelyik biztosítékon mindig van áram, van amelyiknél csak gyújtáson. Kiveszel egy olyat amilyenre szükséged van, a helyére bedugod ezt az elosztót. Az alsó helyre visszarakod az eredeti biztosítékot, a felsőhöz pedig az új áramkörhöz szükséges biztosítékot.

2022. aug. 4. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

“ Van amelyik biztosítékon mindig van áram,”


Feszültség.

2022. aug. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:
Nekem úgy is jó 👍
2022. aug. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy jó. Ha valamelyiken van folyamatosan áram, akkor lemerül hamar az akksid a garázsban. :)
2022. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:
Az enyém biztos nem, de még az autóé sem mert nincs garázsom és máséba sem szoktam vele beállni.
2022. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg az égig érő garázsban (utca, udvar stb.).
2022. aug. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!