Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kihez forduljak? vettem egy...

Kihez forduljak? vettem egy autót. kiderült rejtett hibája van, sajnos használhatatlan. Felhivtam az eladót mérgesen, aki mosta kezeit, letagadta a hibát, állítolag nálam alakult ki. Jól összeszólalkoztunk.

Figyelt kérdés
Saját számlára szerelőhöz vittem, 300.000-be került. Most megint előjött, egy nap után, ugyan az a hiba. Jogi utra szeretném terelni. Csalókkal van dolgunk. Nem együttműködők. Kihez forduljak?

2022. aug. 5. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan?

Ugy, hogy belenyultatok az autoba?


Ugy, hogy a szerelo komad atver?

2022. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez mostmár felejtős.
2022. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha megcsináltattad akkor már semmit nem kereshetsz .

Ráadásul ha megint szar akkor az már a tied teljesen.

Senkinek nem tudod bebizonyítani hogy volt ott rejtett hiba.

2022. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Talán a szerelőt beperelheted ha egy napig birta.

De mi az a hiba?

2022. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha magánszemélytől vetted, akkor neked kell bizonyítanod, hogy vásárláskor fennállt a hiba - ez nagyon nehézkes, szakértőt kell fogadnod, és akkor is kérdéses, hogy bizonyítható-e.


Ha autókereskedőtől vetted, akkor fél éven belül neki kell bizonyítania, hogy a vásárláskor még nem állt fenn a hiba.


Mindkét esetben polgári jogi pert kell indítanod, ehhez érdemes egy ügyvéd segítségét kérni.

2022. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
kereskedőtől vettem
2022. aug. 5. 21:12
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Lenyegtelen


Itt a szerelo a hunyo!

2022. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 krwkco ***** válasza:
100%

Mondhatjuk, hogy a leírás alapján nem Te vagy a legélesebb kés a fiókban? (Ahogy az angolok mondják.)

Először is nem írtad le, hogy mi a hiba. Pedig a válasz azért erősen függ ettől.

Megjavíttattad. Remek döntés volt. :-( Innentől kezdve az előző tulajnak semmi köze hozzá.

Egy napig volt jó. Akkor nem a szerelőhöz kellene fordulnod?


Mindent összefoglalva: Használt autót vásároltál. Nem értesz hozzá. Hibásat vettél. Elcseszted a reklamáció lehetőségét. Nem tudod, hogy hogyan kell egy autót javíttatni. (Hibakeresés, szerelőválasztás, előzetes mérlegelés a javasolt javításról.)


"Kihez forduljak?" Keress valakit a környezetedben aki ért az autókhoz. Meséld el neki a történetet, nézze meg az autót és adjon tanácsot, hogy hibázott-e a szerelő, hogyan lehetne az autót használhatóvá tenni vagy merre van a legközelebbi bontó.

2022. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Oké, fogyasztóvédelem.

Sok sikert.

2022. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 krwkco ***** válasza:
100%

#9

Ja, hogy az a kérdésed, hogy kihez fordulj a "tereléshez"?

Ügyvédhez.

Két kimenete lehet:

1. A számodra jobbik: Magában egy kissé lekezelően mosolyogva el fogja mondani, hogy a "jogi úton" semmi esélyed sincs.

2. Elvállalja és végigviszi az ügyet egészen a másodfokú pervesztésig. De az többe fog Neked kerülni, mint 300 ezer.


Ilyen tanácsot vártál? Vagy használhatót, mint amilyen a 8-as hozzászólásom utolsó bekezdésében van?

u.i. Még mindig nem írtad meg, hogy mi a baja az autónak.

2022. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!