Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes most beiratkozni...

Érdemes most beiratkozni autósiskolába és kifizetni előre az egészet?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem nézegetni kihez kellene menni, felhívtam egy szimpatikusat. Mire beiratkoztam volna már emeltek is "alkatrész drágulásra" hivatkozva. Meg félre is informáltak valamivel kapcsolatban szóval mást kerestem.


A városban a legolcsóbb 300 ezer forinttól indul, nincs olcsóbb. Ugye 5 éve még 3500 volt egy óra, ma már 7500-7500-tólindul, viszont egyre több a korlátozás a benzin ársapka miatt.. (20 liter max, magán autók stb)


Tehát azzal számolok, 1-2 hónapon belül megint lesz emelés a benzin miatt.

Majd januártól megint, az új kormányrendelet szerint, mivel kötelező lesz valakinek kifizetnie a milliós szimulátorokat is.


Szerdán megyek és beiratkozom, ki is fizetem mind a 300 ezret, nehogy emeljenek amíg a Kreszt csinálom..

Vagy ezt nem tehetik meg? Ha aláírom, onnantól kezdve nekem vizsgázásig annyi lesz amennyit aláírtam, akkor is ha óránként fizetem? (Bár ezt úgyis megkérdezem ott)


Szerintetek ez az egyetlen megoldás, hogy most mindenki rohan és beiratkozik? Hullámra és folyamat lassulásra lehet majd emiatt számítani?



2022. aug. 7. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
AZ hogy kifizeted nem azt jelenti hogy nem fognak emelni.
2022. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1 Lehet nem teljesen egyértelműen fogalmaztam, de ha kifizetek mindent előre, engem már nem fog érinteni az emelés. (Hacsak nem plusz órákat kell majd venni esetleges bukás esetén)
2022. aug. 7. 13:44
 3/18 anonim válasza:
52%
Mivel csődbe is mehetnek, ezért kis autós iskolánál szóba sem jöhet az egyösszegű fizetés. Egyébként sem jó, mert ha már kifizetted, nem tudod őket motiválni, hogy mondjuk akkor mehess vezetni, amikor neked is jó. Szerintem olcsóbb, ha nem fizetsz mindent egyben előre még akkor is, ha emelnek közben. (Gondolj arra, hogy mibe fog kerülni egy ügyvéd, ha vitás helyzet állna elő!)
2022. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel felejtsem el hogy valaha lesz jogsim, mert bárki átvághat, mindenki csődbe mehet, és akár az oktató is elhajthat a pénzemmel, óra leadása nélkül :DDDD


Szeretek óvatos lenni, de te hogy tudsz így élni?..

Boltban sem vásárolsz egyszerre nagyon sokat, nehogy a parkolóban ellopják a teli kosarad? :/

2022. aug. 7. 14:27
 5/18 anonim válasza:
3: jogsi nélkül ☺️ Én már gyereknek is ilyen voltam, már amennyire emlékszem.
2022. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kifizeted előre, és a szerződésben is benne van, hogy ennyit és ennyit fizettél, mert ennyibe került, akkor utólag nem kérhetnek többet. Csak ennek legyen írásos nyoma. Az meg, hogy közben csődbe mehetnek, és akkor drága az ügyvéd, hát, én nem tartanám annyira reális veszélynek. :D
2022. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. volt közben emelés, de mindent aszerint kellett fizetnem, amit a szerződésben aláírtam. Tehát aki később kezdte nálam, annak már többet kellett fizetnie. Nem egy összegben fizettem, de ettől függetlenül nem változott nekem az ára.
2022. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak az számít, hogy mi áll a szerződésben.
2022. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Milyen kategória ez, hogy kihozzák 300 ezerből? Én ma számolgattam, hogy az A kategóriásom is közel ennyibe lesz (286 ezer), még akkor is ha nem bukok meg semmiből, illetve ma olvastam egy cikket, hogy sok esetben vannak bújatott költségek amiket nem említenek, úgy intézik, hogy a tanuló még vegyen plusz órákat. Azt nem tudom, hogy egyben ki lehet-e fizetni, de a befizetéseket a tanfolyam előrehaladtával kérik nálunk, persze előre.
2022. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9 B kategória. Itt a legtöbb suli 300 körül tartja, vizsgákkal, mindenestül együtt, még elsősegély tanfolyam + vizsga is, ha nem akkor azt pedig külön feltüntetik, hogy ennyi lesz még az extra költség.


Nem tudom te hol nézted ilyen drágán, itt vidéken 300 körül indul, de például ha pesti sulikra keresel rá, találni olyan 250-260 ezres indulókkal is. Nem tudom Pesten miért olcsóbb, gondolom nagyobb a verseny, bár ott az se biztos hogy a 30 óra alatt megvan a minimum kilométer, meg nyilván a nagy városban nagyobb a bukóarány.


Amit most kinéztem 300-ért (elsősegélyem van tehát kb 10 lejön belőle, viszont 7k az orvosi vizsgálat), a városban nekik van a legjobb sikerességi mutatójuk, valami 53%, meg az átlagosan vett órák száma is náluk a legalacsonyabb. Szerencsére minden ilyen infót meg lehet találni a közlekedési nemtommi oldalán.

2022. aug. 7. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!