Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6C5 v6 2.5TDI(AKN)...

Zsoltiikaa97 kérdése:

Audi A6C5 v6 2.5TDI(AKN) merre fele keressem a hibát?

Figyelt kérdés

Olyan probléma adódott az autoval hogy szervoszivattyú cserés volt kb 2 hete!

Összeraktuk és ugyan azon a héten szombaton (2hete)le lett mosva az autó vasárnap meg esett az eső.

Azóta olyan hibákat produkál hogy ki világit az abs és az esp lámpa és letilt a motor.Alapjáraton MAX fordulatszám 2600

Terhelés alatt 1800.

Már cseréltem benne légtömegmérőt is meg N75(turbónyomás szabályzó)szelepet!

Vezetékek látszólag rendben!

Vákuum csövek cserélve lettek,fékpedál kapcsoló ellenőrizve működik(világitanak a féklámpák).Biztositékok átnézve megtakaritva.Egr lefalazva(igaz kiírva nincs az Ecu-ból még de vakolás előtt is ez a hibajelenség volt).

Akku cserélve

Adagoló/Abs csatik tisztitva lettek!

Ezek a hibajelenségek előtt volt olyan hogy azt jelezte a panel hogy kiégett az egyik izzó(jobb hátsó féklámpa) utána ez megszünt és azóta se cseréltem izzót mert most meg müködik.

Turbó és feltöltő ellenőrizve nem lóg nem akad és a geo sincs ketapadva!

Már több minnt 1 hete szenvedek vele hogy végre jó legyen az autó de eddig sikertelenül! Már nem tudom hol keressem a hibát.

Mikor lehuztam pl a légtömegmérő csatit akkor ugyan az Abs/Esp lámpa világitott de nem tiltott le,most viszon ha lehuzom ha nem akkor is letilt.

Volt olvasva (VCDS)és az alábbi hibák vannak

Abs/Esp Fékelektronika

18265-Terhelésjel motorvezérlőtöl P1857-35-00 hiba

Motor

00550-Befecskendezés-kezdet szabályozás 17-10 Szabályzás eltérés -időszakos!

Megnéztem az abs/esp elektronikai modult is nem ázott be! Néztem a motorvezérlőt nem tűzforro csak meleg!

Abs sensor ki lett szedve meg lett tisztitva de semmi eredmény!

Mikor beinditom és épp nem világit semmilyen hibalámpa akkor pörög rendesen de ez kb 15mp és kivillannak a lámpák(abs/esp)és letilt a motor 2-3szori ujrainditásra meginnt jo 15mp ig utánna ismét letilt!

Esetleg valaki járt már hasonlóan?

A segitőkész válaszokat nagyon szépen köszönöm!



2022. aug. 8. 01:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A szervószivattyúnál/ban nincs valami érzékelő, ami az ECU-ba mehet?

Sokszor a szervókörbe is raknak olyan érzékelőt, ami a motor terhelését szabályozza.

2022. aug. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mikor össze lett rakva utána működött rendesen! Az eső és mosás után jelentkezett minden! Néztem de beázás nem nagyon volt.
2022. aug. 8. 06:10
 3/5 A kérdező kommentje:

Illetve a szervószivattyút a szíj hajtja és 2db szervócső van rajta!

Másegyéb csatit vagy érzékelőt nem találtunk!

Minden csatit oda dugtunk vissza ahol volt ill másnap rá is lett olvasva hogy a lehúzott csatik miatt ne dobjon hibát

2022. aug. 8. 06:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet a kormányműben van érzékelő.

Annál a motornál nem nehéz nem észrevenni valamit.

Vagy a kerékagyra menő érzékelők, vagy csatlakozóik áztak be.

2022. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ismerösömnek is 2.5Akn van 14éve és semmi probléma nincs a motorral! Nekem sem a motorral van a baj! Ha nincs karbantartva egy auto az lehet akár a magyarok iste az 1.9tádé is ha nincs vele foglalkozva egy rakás fos az is!
2022. aug. 8. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!