Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift kiállt motorhibár...

Suzuki swift kiállt motorhibára, hogyan tüntessem el?

Figyelt kérdés

2005-1,3-as Suzuki Swift évente egyszer kijelez motorhibát, ez eddig a harmadik, eddig katalizátor miatt jelzett (mert gyárilag szűk plusz-minusz határ értékre állították be), szerintem most sem másképp. Hogy tudom ezt kiolvasni, és ki is törölni? Olyan eszköz és program kellene, ami tényleg működik.

úgy tudom, hogy a saruk levétele az akksiról is egy megoldás lehet, de állítólag nem Suzukinál, mert ott benne marad a memóriájában a hiba és ujra ki si jelzi.

Milyen Biztos megoldást ajánlanátok erre?

Van ez a ELM327 hibakód kiolvasó, ebből a wifis érdekelne (ios miatt), ez mennyire jó?


2022. aug. 9. 12:21
1 2
 11/20 NTBS ***** válasza:
100%
Irány a szerviz.
2022. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

"2: Köszönöm, de ezt magamtól is tudom. De az vicc kategória, hogy azért fizessek fél vagy 1 évente 6-8000-et, hogy egy szar gombnyomással kitörölje ezt a katalizátor hibát... Ezért kérdeztek itt egy otthoni megoldás felől... :("


Nem, nem azt fizeted meg, hogy megnyom a szerelőd egy gombot.

Azt fizeted meg, hogy szakít rád az idejéből, és van MŰKÖDŐ eszköze arra, amivel garantáltan kiolvassa helyesen a hibakódot, és kiüti.

Ezt fizeted meg.


De persze jobb gondolom szecsuánból berendelt olvasókkaé bohóckodni ami egy normális hibakódolvasó árának 500ad részébe kerül aztán mindent is tud, vagy működik vagy nem alapon

2022. aug. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#13 Igen és ebben a legszebb az, hogy komolyan elhiszi, hogy egy fél-1 évente 6-8000 forintért már jót kap. :D Szerintem nincs tisztában vele, hogy egy valódi normális diagnosztikai eszköz minimum 100-szor ennyi, pl. a Delphi Autocom 800 ezer körül van évente, a Bosch pedig, ami a piacon a legjobb (a gyárit leszámítva persze, általános/márkafüggetlen kategóriában) évi másfél millió.


Na és a szaki idején túl EZT IS meg kell fizetni. A normális hibakódolvasót nem a szél hordja össze, nagyon komoly ára van. Egyesek nagyon álomvilágban élnek. Azt hiszik az autószerelőnek nincsenek kiadásai és minden fillér, amit nekik fizetsz, az nekik tiszta haszon és az áraikkal csak lehúzni akarnak.

2022. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Jol van… okosak vagytok… :D

Viszont ahogy nézem normális hangnemben egyikőtök sem képes írni. Ha nektek ez a normális, akkor van baj! Tudom amit ti leírtatok! Ettől függetlenül a kérdés azért él. (t) .

2022. aug. 9. 17:14
 15/20 anonim ***** válasza:
59%
Amit leírtunk, az tény. Nem tudom ebben mi neked a "rossz" hangnem. Ha nem veregetik a válladat a válaszolók az már nem tetszik?
2022. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
ELM 327 simán jó, de wifist még nem láttam belőle. Meg kell valami normális program, amivel meg tudod nézni, hogy milyen körülmények között állt elő a hiba.
2022. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
18: Köszönöm!
2022. aug. 9. 22:33
 18/20 A kérdező kommentje:

16: dehogy szarom le!

Minden esetre jobb híjján én megcsináltam azt, hogy levettem a sarukat az aksiról, és egy óra mulva vissza tettem. Eltünt a motorhiba jelzés.

-

De viszont volt más gondom is, aminek nyitnék egy másik topikot, és tisztelettel számítanék a szakik gondolataira, tanácsaira, segítségére... Kuplung érdekesen működik címmel :))


Mindenkinek köszönöm az eddigi tanácsokat!

Ui: Abban maradtam, hogy ha ujra motorhiba jelzés lesz, megy a kocsi szervízbe.

2022. aug. 9. 22:47
 19/20 krwkco ***** válasza:
100%

Hogy tényleg segítsek valamit:

A kínai ELM327 koppintás általában teljesen jól használható. Bluetooth-os változata is van. A régebbieknél volt egy olyan hiba, hogy ha a telefonnak vagy a számítógépnek volt internetes kapcsolata, akkor a bluetooth megpróbálta a firmware-t frissíteni és ettől tönkrement. Szóval, ha ilyet használsz, érdemes a telefont addig leválasztani a hálózatról.

Én korábban egy 10 dolláros ELM327 hozzáadott szoftverével és excellel még az első és hátsó lambdaszonda jelét is kirajzoltattam. Amiből egyből kiderül, hogy a szondák nem hibásak-e. Ami okozhatja azt, hogy a a kompjuter tévesen P0420 hibát ír ki.

Az OBDII általános hibák kiolvasása simán megy ezekkel az olcsó kinaiakkalés törölhetőek is. A gyártók különleges hibaüzeneteihez esetleg kell spéci frekvenciákat tudó készülék és a tipusra szabott szoftware. Amiből többnyire vannak ingyenesek is a neten. (Az idegen szoftverek telepítésével kapcsolatos óvatosság mellett.)

2022. aug. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
21: Ez igen! :) Nagyon köszönöm az infót, és tanácsot! :)))
2022. aug. 10. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!