Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó vásárlása előtt...

Új autó vásárlása előtt állok. Érdemes az ország többi részén is körbenézni vagy inkább a legközelebbi márkakereskedésben vegyek autót?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a japán autókra ( pl Toyota, Honda, Suzuki)

2022. aug. 10. 08:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is országosan kéretem árajánlatokat. Ugyanarra az összeállításra 7,3 és 9,1 millió között szórtak az ajánlatok. 1,8 millió spórolásért nekem megérte megvenni egy vonatjegyet. Igaz ez még 2018-ban volt. Akkor még verseny ment a vásárlókét. Ma már a hiány miatt szerintem nincsenek ekkora engedmények és a várólista is állítólag jóval hosszabb.
2022. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

Vannak olyan márkák és kereskedések, ahol vannak fenn az oldalon készleten lévő autók, de még ezek sem naprakészek, sem a készlet sem az ár szempontjából. Azért támpontnak jók. Ha nem készletről választasz, abból idén valószínűleg már nem lesz új autó.

Érdemes min. körbetelefonálgatni, hogy küldjenek ajánlatokat. Én úgy 100 km-es körzetben keresgéltem. A közelebbiekbe elmentem, a távolabbiakat általában felhívtam. Én is egy közepesen távoli helyen találtam meg a legjobb ár/érték arányt, a helyi márkakereskedőnél 1,2M-val jobb ajánlat volt.

2022. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
Az előző válaszról jutott eszembe és csak mellékesen: eddig még sosem tudtam készletes autót venni. Ezek általában alapmotoros, a "full-fapadnál" csak minimálisan jobban felszerelt autók. Ezért mindig rendeltem. Az utolsót ahogy írtam 4 éve. Akkor 1,5 hónap alatt megvolt az autó a rendeléstől számítva. (Európai márka, európai gyárból.) Azt még simán ki tudtam várni. Ebből a szempontból sem irigylem, akik most vesznek új autót.
2022. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ami első ajánlatot adnak, azt nyilván nem szabad elfogadni. Mindig tudnak jóval lentebb menni.
2022. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%
Készleten lévő autókból is vannak sok extrával rendelkezőek is. És olcsóbbak (most főleg, mert az is számít, ha pár hónappal ezelőtt hozták be, azóta is sokat emelkedtek az árak)
2022. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem számít, ha rendelni kell az autót és várni rá ( nem muszáj készleten lennie).
2022. aug. 11. 07:50
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
És az is megvan, hogy a várakozás jelenleg akár másfél-két év is lehet?
2022. aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudom.
2022. aug. 11. 07:55
 19/19 Farkas999 ***** válasza:

Így nehéz tanácsot adni, hogy nem ismerjük az igényeidet és a lehetőségeidet.

Milyen célra használnád az autót.? Mikor szeretnéd megvásárolni? Mennyi a ráfordítható összeg? Új, vagy használt autó? Üzemanyag, hajtáslánc, sebváltó......?

2022. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!