Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért adhat szaggatott surlódó...

Miért adhat szaggatott surlódó hangot a jobb első kerék lassú menet közben?

Figyelt kérdés
Kia ceed 1.4 az autó. Felemelt állapotban nem hallani, a szaggatott surlódást. Féktárcsa, fékbetét jó állapotú. A tárcsa nem melegszik. Disztárcsák -szerintem -, eredetiek mert feliratos, kerékagy rögzített. Így vettem!

2022. aug. 12. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem például dísztárcsa csinált ilyet régen, pedig gyári Ford dísztárcsa volt amit vettem az autóhoz. Simán meg tudja őket hajlítani akár egy padkázás is, és akkor tudnak ilyet produkálni.


Ezen kívül én mégiscsak a fékek felé nézelődnék.

2022. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha dísztárcsa lenne, akkor felemelve is csinálná. Meg eleve az inkább zörögni/kopogni szokott, nem súrlódni.


Egyáltalán biztos, hogy a keréktől jön? Mert szaggatott súrlódó hang lehet akár a hosszbordás szíj és/vagy görgők hangja is, ami nyilván nem fog hangot adni amikor felemeled, hisz olyankor le van állítva a motor.


Ha biztosan a keréktől jön, akkor két lehetőséget látok: vagy beleér valami a kerékbe, pl. az ABS vezeték, vagy deformálódott a tárcsa és az üt, ezt szemmel nem fogod látni, hiába nézed. Szintén ilyesmi probléma szokott még lenni hogy egyes autóknál a kitámasztó gömbfejnél van egy féktárcsa irányába néző porvédő lemez, ami elkezd beleérni a féktárcsába és súrlódó hangot ad, azt is érdemes megnézni. A Kia Ceednek is van olyan szerintem, de hirtelen fejből nem tudom megmondani.

2022. aug. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Bizonyos dísztárcsa tud úgy sérülni mondjuk padkatalálatnál oldalról, hogy picit behajlik a pereme, ezáltal csak akkor van hangja amikor a guminak pont az a része lapul ki a tömegtől (tehát az van alul), ahol a dísztárcsa meghajlott. Nekem ez volt az amiről meséltem, nem szeretem amikor random ember random megcáfolja a másik tapasztalatát mert ő még nem látott olyat.
2022. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Én meg azt nem szeretem, amikor valaki személyes támadást lát a nagy büdös semmiben.


Azt írtam, hogy "INKÁBB" zörögni/kopogni szokott. Ez egyáltalán nem zárja ki annak a lehetőségét, amit te írtál. De azért ugass csak, legközelebb csak írd ki hogy "az én szavam szent" és akkor tudni fogom, hogy még véletlenül se próbáljak a tiédnél sokkal valószínűbb/gyakoribb ötletet adni a kérdezőnek. Elvégre csak havi 60-80 autó fordul meg a kezeim között, fogalmam sincs semmiről.

2022. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt még elmondanám,hogy csak induláskor,alacsony sebességnél hallani, 30-40 km/h nál már nem. Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Megnézem a javaslatokat.
2022. aug. 13. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!