Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi TTS mindennapi autónak?

Audi TTS mindennapi autónak?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
MI a kérdés? Teljesen használható, közúti közlekedésre alkalmas, teljes értékű autó. Két embernek még kényelmes is és nagyon hurcolkodni ne akarj vele. Ennyi a korlátja.
2022. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Kicsi a csomagtartó, 2 felnőtt fér el benne kényelmesen. Ezt leszámítva pont olyan, mint egy megszokott családi autó.

A jól ismert MQB platform, ebből van a golf, octavia, A3-A4, leon. Műszakilag semmi extra, szóval nem egetverőek az alkatrész árak.

2022. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Hát ha kicsi a csomagtartó és csak 2 embernek kényelmes akkor az nem családi autó, inkább egy divat autó.

De attól még lehet hogy jó.

2022. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
75%

Én egy Audi S1-el járok napi szinten, teljesen élhető autó.


Lényegében a TTS-ben is ugyanaz a 2 literes TFSI motor van mint az enyémbe, csak egy picit jobban fel van húzva.


Mondjuk nem tudom melyik TTS-re gondolsz, mert azért a 2012 utáni 3. generációs 2 literes TFSI motorok megbízhatóbbak, mint az első 2 generáció.


Az 5-ös Golfban lévő első generáció, pl rengeteg típushibától szendvedett.

A nagyrészét a második generációra javították, a harmadik generációtól, meg már szinte problémamentes. Talán a kokszosodás még fennállhat, de aki ilyen autót vesz, az szerintem meghúzatja időnként rendesen, különben értelmetlen.


Már az S1-em is kihasználhatatlan közúton, a súly lóerő arány és az összkerékre küldött nyomaték miatt.


De nem is ez a lényeg, hanem, a gyorsulás, meg a meglepődés az emberektől, mikor üvölt a 4 kipufogó. Bár a TT eleve sportautó ott nincs meg a sleeper faktor.

2022. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, okoskodás, de a már lerakódott kokszot semmilyen mértékű "meghúztás" nem képes eltávolítani. Csakis szétbontással és mechanikus úton lehet a szívócsőből kiszedni.
2022. aug. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
90%

Nyilván én se így értettem, hanem ha rendbe van rakva a kocsi akkor elkerülhető.


Lehet első körben kell neki egy alapos dióhéjas tisztítás, de onnantól lehet erre figyelni szerintem, meg mondom 3. gen nem is annyira kényes már mint az első 2 generációs EA888-as motorok.

2022. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
55%

Még egy gondolat!


Mielőtt belevágsz tudd, hogy az Audi S és RS szériái nagyon kényesek az üzemanyagra. Ez az előbb nem jutott az eszembe.


Magyarul Premium 100-as üzemanyagot kell tankolni bele, ha nem akarod szétcseszni a motort.


Most nincs előttem a kézikönyv, de valami ilyesmi van benne, hogy lehet bele, 95-öst tankolni, ha nincs más, de ilyenkor vész üzemmódba kapcsol az autó, visszaveszi a teljesítményt, és hosszútávon károsodik a motor, tehát kúttol kútig szabad csak ilyet beletenni.


Szóval azt is kalkuláld bele, hogy átlag 10 literes fogyasztással belefér neked a 100-asnak a felára literenként.


Ja meg mégegy, az S és RS szériák limitáltak, nem biztos, hogy fogsz a bárdinál meg a unixnál alakatrészt kapni hozzá (nem a fékre meg olajra gondolok). Bár a TTS egy gyakoribb tipus mint az enyém, de nekem pl tavaly a szerelőm Németországból hozatott be kettőstömegűt hozzá, mert még a hazai Audi márkaszerviznek se volt hozzá alkatrésze, annyira kis a darabszám belőle.


Ebből kifolyólag pl nekem kb 3 hétig állt az autóm a műhelybe.

2022. aug. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Figyu, múltkor bementem az unixba, hogy kéne egy nox szenzor a mezítlábas 4 hengeres bmw-mhez. Eladó mondta, nincs semmi, alkatrész hiány van. Majd viccesen megjegyezte, m3-ba egy motort össze tudna rakni a polcról, mert azokat nem keresi senki.
2022. aug. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Figyu, lehet, te így jártál, én meg tapasztalatból mondom...


Az M3-as BMW-kból is van 6 generáció, lehet májer volt az eladó, mert M3-ast csak képről látott, különben nem egy bolti eladó lenne.

Megnézném ha kérnék tőle akár egy E90-hez netán egy E36-hoz alkatrészt leemelné a polcról... Vicc kategória!

2022. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!