Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa 1.2 (1999) vagy...

Opel Corsa 1.2 (1999) vagy Suzuki Alto 1.1 (2005) Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Első kocsit szeretnék, de lehetőleg minél több időre. Az Alton van egy horpadás ill. egy repedés, emiatt ugyanannyiba kerül, mint a kétszer olyan idős Corsa. Vagy most fordítok az autóra biztosan még egy kicsit többet, vagy lehetséges, hogy pofozgatni kell pár éven belül.

Ti friss jogsival nem túl sok pénzzel melyiket választanátok?

(Ja és BMW-ben nem gondolkozom, úgyhogy ne ajánlgassátok, köszi!)


2010. szept. 24. 07:23
 1/10 anonim válasza:

Alto.

Már csak azért is, mert nem mindegy, hogy egy autó 11 éves, vagy 5 éves.

Bár én VW párti vagyok... :)

2010. szept. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az Alto megbízhatóbb szerintem mint a corsa,ráadásul fele annyi idős,én inkább ezt venném meg.

A kaszni illesztéseit(ajtó/motorháztető párhuzamosak-e stb) nézd meg,abból általában kiderül hogy volt-e neki súlyosabb karambolja és ha igen akkor ne vedd meg,mert lehet hogy megcsavarodott a kasznija/félre fut a kerék/rozsdásodnak a FŐ szerkezeti elemek a javítás helyein,és az már eleve sosem lesz jó,....akkor inkább keress másikat.

Karcolások,kisebb horpadások nem tragikusak,attól még az autó stabil.

2010. szept. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Suzuki. Sok opel már 5-6 éves korában elkezd rozsdásodni. Nem is értem, miért ajnározzák őket annyira... Viszont nem tudom mennyi pénzed van rá, de én inkább azt mérlegelném, hogy egy 5 éves pici altot vegyek, vagy egy 8-10 éves swiftet. Mégiscak nagyobb a swift. Másrészt nem rozsdásodik, egyszerű, megbízható autó. az enyém 15 éves, de még soha nem kellett javítani! Csak a szükséges karbantartásokat kell megtenni...
2010. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Egyértelműen Corsa. Az Alto a régi stift előtt adták ki, csak egy kicsit átdolgozták.

És a kilencvenes évek közepére Opelék is megoldották a rozsdásodás elleni védelmet.

2010. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90-es évek közepére opelék is megoldották a rozsdásodást??? Tavaly mutogatott a szerelőm egy 5 éves (tehát 2004-es évjáratú) astrát, a sárvédő íven szépen virágzott a rozsda. Azt mondta, nem egy ilyet látott már, az opeleknél megszokott jelenség...
2010. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
a suzuki egy sz*r, semmit nem ér, gagyi, rossz, minőségű anyagokat használnak fel mindenütt, keskeny kerék, stb stb hajnalig sorolhatnám a hibákat. még ha idősebb is a corsa én csak azt ajánlom
2010. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Testvéremnek 1997-es volt az Astrája, idén adta el rozsdamentesen.
2010. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
suzuki.megbízható,olcsó fenntartani.
2010. szept. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket! Elmentem ma megnézni az Altot. Iszonyatosat csalódtam, rettenetes állapotban van az az autó, kezét-lábát törném annak aki képes volt 5 év alatt így leamortizálni. Sajnos a képek nagyon csaltak. Keresgélek tovább.
2010. szept. 24. 18:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Hello!

Tudom, nem autóhirdetés, de van egy 99-es évjáratú autóm, eladó, 140k kilóméter van benne, 300k pénzért. Írj PÜ-t, ha érdekel.

2010. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!