Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legmegbízhatóbb kis...

Melyik a legmegbízhatóbb kis dízel autó?

Figyelt kérdés
Max 1 millió Ft-ig. Ilyeneket néztem Fiat grande punto1,3,régebbi punto 1,3 , Renault Clio,Megane 1,5dci, Vw Polo1,4 td 1,9sdi,1,9 tdi, Ford fiesta,fusion 1,4 tdci. Peugeout 206 1,4 hdi.Opel corsa 1,3 dízel. Ezek közül melyik a legproblémanetesebb,vagy ha tudtok mást szívesen meghallgatom. Napi 80km munkába járásra kéne. Most egy jó állapotú 1,4-es benzines G Astrám van csak ezzel havi szinten 40000ft. Egyáltalán érdemes lehet lecserélni,nem volt még dízel autóm?
2022. aug. 20. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem érdemes lecserélni, mert el fogod költeni minimum azt amennyit megspórolnál rajta, a helyrepofozásra.
2022. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem Fiestán van, 1.4TDCI-vel. 40ekm-t tettem meg vele mióta megvettem 2 éve. A befecskendező rendszerrel nem volt problémám. Ahogy nagyon a motorral sem, egy-két tömítés, turbócső, generátor szénkefe, na meg a kötelező szervizeken kívül nem kellett rá költeni.

Futóműben stabilizátor pálca, kormány összekötő, talpas gömbfej cserét csináltam.

Karosszéria rozsdamentes, olasz import volt. Kapott alvázvédőt a padlólemezre, kerékjárati ívekre, kerékjáratba küszöb alsó peremére, emelési pontokra, futómű bekötési részekre tehát mindenhová ahová kell, hogy ez a rozsdamentes állapota meg is maradjon sokáig.

Fogyasztása 4.5l/100km nagyátlag szerint (applikációban fel van minden tankolás jegyezve). Kezdő jogsis koromban csináltam vele 3.7-eket is. Nem mentem csak 90-el és mindenhol lassan gyorsultam stb. Ha nem nyomod neki annyira (max 110), nem klímázol, akkor télen elvan 4.3-4.4 környékén.

Most nyáron klímával 5-5.5litert kér 130-140-es tempóval közlekedve viszonylag kevés városi cirkálással.

2022. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2022. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!