Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik éri meg jobban? Egy...

Melyik éri meg jobban? Egy régi, 20 éves prémium autó (Merci, BMW, Audi) vagy egy újabb, de gyengébb márka pl Suzuki?

Figyelt kérdés

2022. aug. 21. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha egy Borsod megyei zsákfaluban laksz, akkor mindenképp a prémium. Ha nem, akkor a Suzuki racionálisabb döntés.
2022. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Vortrex ***** válasza:
95%
Hmmm, egy régebbi drágább fenntarthatóságú márka, vagy egy fiatalabb alacsonyabb fenntarthatóságú márka. Ez nehéz.
2022. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De a Suzuki az csak egy Suzuki marad, azért mégis más beleülni egy merdzsóba vagy egy bömösbe
2022. aug. 21. 18:10
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy neked mi mennyire fontos.

Kényelem, teljesítmény vs. megbízhatóság, alacsony fenntartási költség.

2022. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Az előttem válaszoló jól megfogalmazta.

Én a kicsi, fiatal és megbízható autót választanám mindenképp.

Tegyük fel, hogy van egységnyi összeged havonta, amit az autóra szeretnél/tudsz költeni. (Sajnos nem lesz több a nettó jövedelmed, ha drágább a kocsid fenntartása, pedig vicces lenne mondjuk adókedvezményt érvényesíteni rá. :D) Egy öreg, bonyolult autónál ennek az összegnek nagy része elmegy karbantartásra, szervizelésre. Marad belőle üzemanyagra egy kevés, ami hamar elfogy, főleg egy nagyobb méretű autónál, ami többet is fogyaszt. Ha meg még valami nagy köbcentis benzines, akkor meg pláne. Gumizás, akksi, adó, stb. mind többe kerül.

A másik lehetőség meg: újabb autó, megbízhatóbb, kiszámíthatóbb is a karbantartási költsége, meg egyszerű technikájú tömegautónál olcsó is. Az egységnyi pénzből a másik alternatívához képest marad jó sok pénzed tankolni. Mehetsz kirándulni, csavarogni, meg ahová csak akarsz.

Ahogy írtad, "más beleÜLNI egy Merdzsóba vagy egy Bömösbe", de főleg úgy más, hogy otthon ülsz a ház előtt, hogy de jó lenne bele tankolni is, vagy úgy MENNI a kis Suzukival (5-6 literes fogyasztással) kirándulni, szerpentinen kanyarogni, leugrani a Balcsira, beültetni a családot-haverokat-barátokat, autókázni, McDrive-ozni...

Sokan elfelejtik, hogy az autózásban nem az autó a lényeg, hanem az önállóság és a szabadság élménye! :)

Biztos elfogult vagyok, mert nyilván nekem is kicsi Suzukim van, meg csomó élményem és emlékem, ami az autó nélkül nem történhetett volna meg, vagy nem lett volna ugyanolyan. :)

2022. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vegyél egy E11-es Corollát. Szerintem erősebb brand, mint az összes felsorolt. Ha ez ennyire fontos. Azért mégsem egy picike Suzuki. Megbízható és nem is olyan drágán adják őket. Olyat keress, amin nem sok rozsda van.
2022. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Vortrex ***** válasza:
34%
A második válaszolónál a pont
2022. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha csakis pénzügyileg nézzük a dolgokat, akkor a Suzuki. Olcsóbb alkatrészek, kedvezőbb fogyasztás...

Ha már olyan szempontokat is figyelembe veszünk mint a kényelem, teljesítmény, presztízs, akkor már el lehet gondolkozni a prémium márkákon. Ugyanis hiába az idős kor, egy jól karbantartott példány igenis tudja hozni azt az érzést, amiért anno drága volt.

Egyébként rossz helyen kérdezed, itt a válaszolók nagy része nem tudja felfogni hogy vannak akik az autóra nem csak használati tárgyként tekintenek. Neked kell eldönteni hogy mi a fontosabb.

2022. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Koaxk Ábel ***** válasza:
84%

Prémium autót SOHA de SOHA nem racionalitásból vesznek az emberek!


Azt hiszem, egy mondatban megválaszoltam a kérdést. :)


Én prémium autó fan vagyok, hál istennek fenn is tudom tartani, de prémium autót a legésszerűtlenebb döntés venni.


Ha összehasonlítom az Audi-m bármelyik Suzuikval:


Kényelmesebb? Igen

Felszereltebb? Igen

Erősebb? Igen

Nagyobb a vezetési élménye? Igen


Drágább fenntartani? Sokkal...


Valamit valamiért...


A prémium autó rengeteget tud adni, de ugyanannyit el is vesz, leginkább pénzben.


Egy Suzuki sosem fog ennyit adni, cserébe élhető a mindennapokba, elvisz A-ból B-be, nem fogod érteni amikor emberek vezetési élményről beszélgetnek, mert egy közlekedő edény. Viszont cserébe azt se fogod érteni, miért kell egy autó fenntartása akár milliókba.

2022. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Farkas999 ***** válasza:
100%

Nehéz úgy tanácsot adni, ha valakinél a státuszszimbólum a vezérelv.

Van, aki kiröhög egy 20 éves márkával és egy vadonatúj Szuzukival is.

Ne másnak, hanem magadnak vásárolj!

Amúgy én az újat pártolom, egy régi, menő márkánál, ha beüt valami, az több millióba is kerülhet.

2022. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!