Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kapcsolják fel a távolsá...

Miért kapcsolják fel a távolsági fényszórót lakott területen?

Figyelt kérdés
Én úgy tanultam, hogy lakott területen kívül lehet csak. De mióta vezetek, egyre több olyat látok aki bent a városban is felkapcsolja. Nagyon zavaró tud lenni
2022. aug. 21. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
Pl. lakott területen belül elő van írva a közvilágítás, amint ez hiányzik, kénytelen felkapcsolni.
2022. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Tiszta látási viszonyok mellett, megfelelő közvilágítással is gyakran látok olyat is, aki még a ködlámpát is felkapcsolja, a szemből jövő meg vakuljon meg
2022. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Mert emberek, nem tartanak be minden szabályt. Bárcsak ez lenne a legnagyobb szabálytalanság az utakon...


#1: nem, lakott területen tilos távolsági fényszórót használni, attól függetlenül, hogy van-e közvilágítás vagy sem.

2022. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Sokan azért használják független attól hogy tilos mert a közvilágítás hiány vagy a nagyon gyenge minősége miatt egyszerűen nem látnak egy utcában kb semmit és ezért nyomják fel hogy jobban lássanak. De vannak olyanok akik nem kapcsolják fel hanem rosszul van beállítva a fényszóró és úgy látszik mint ha távolsági lenne felkapcsolva, és könnyű összekverni. Persze ha látod hogy lekapcsolja amikor szembe kerülsz vele az még a jobbik eset.
2022. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
51%

Én is felkapcsolom, ha silány a közvilágítás, és nem látok olyat, akit zavarna.


"Tiszta látási viszonyok mellett, megfelelő közvilágítással is gyakran látok olyat is, aki még a ködlámpát is felkapcsolja, a szemből jövő meg vakuljon meg"


Jó, de nála belül van a köd, és azt hiszi, hogy arra megoldás a ködlámpa.

2022. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Megmondom őszintén 1-2 helyen én is felkapcsolom.


Nyilván nem a Kiskörúton Budapesten, de vannak olyan utak ami mellett közvetlenül fás-erdős terület van, vagy zéró közvilágítás.


Mentett már meg életeket, hogy használtam és így láttam a kivilágítatlan gyalogost, kerékpárost az úton.

2022. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
távolsági fényszórót (reflektort) leginkább féletlenül kapcsolják be
2022. aug. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

"Mentett már meg életeket, hogy használtam és így láttam a kivilágítatlan gyalogost, kerékpárost az úton."

vagy egyszerűen a körülményekhez képest túl nagy volt a sebességed.

2022. aug. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

A reflektort tilos lakott területen használni, akár van közvilágítás akár nincs.

Balfék aki felkapcsolja.

2022. aug. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
34%

"A reflektort tilos lakott területen használni, akár van közvilágítás akár nincs."


Pontosan tudjuk. Csakhogy inkább felkapcsolom, mint vakon közlekedjek.


"Balfék aki felkapcsolja."


Szerintem meg hülye, aki nem kapcsolja fel, ha úgy gondolja, hogy neki kevés a közvilágításból érkező fény. De te közlekedj csak vakon, tudjuk mire számíthatunk tőled.

2022. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!