Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan fejleszthetek ki egy...

Hogyan fejleszthetek ki egy vezetői reflexet, rutint ?

Figyelt kérdés

Elsőre tudom, hogy hülye a kérdés de ennek ellenére szeretném kifejteni, az oktatom mostanában nem gyakran hív ami egy kicsit idegesít mert kezdek kifutni az időből, mikor rendszeresen hívott elég jól ment, voltak néha hibáim de haladgattam szépen, mostanában vannak 1 hónapos, pár hetes kihagyásaim amik elég erősen megérződnek a vezetésemen, gondolok itt ilyenekre:


1. Leugrok a kuplungról. Mikor gyorsan kikell menjek a forgalomba hajlamos vagyok azt hinni minél gyorsabban veszem le a lábam annál gyorsabban megyek majd, ezen próbálok javítani.


2. Néha félek a forgalomban. Mikor rendszeresen vezettem egy nem volt így csak mostanában jött elő ez, hogy ahol nyomnom kéne a gázt ott nem merem mert félek, hogy belemegyek a másikba pedig az is halad rendesen. Tudom úgy hülyeség ahogy van hiszen magam ellen beszélek mivel ha a másik is halad és én is, hogy mennék bele ?


3. Pár baklövés, tábla tévesztés meg hasonlók de ez is mostanába jött elő de ez a legkisebb problémám



Azt a tanácsot, hogy menj ki apuddal vezetni azt kérlek mellőzzétek, édes anyámmal élek külön apumtól aki elég messze lakik. Amit igazán szeretnék az az, hogy magabiztos és határozott legyek az utakon, egy jó vezetési rutin szeretnék és megtanulni biztonságosan és felelőségteljesen vezetni. Köszönöm a segítséget előre is.



2022. aug. 22. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kertben tudod gyakorolni a kuplungkezelést a saját autón, a többit csakis oktatóval. Nem tudsz ezen kívül mit tenni, majd ha meglesz a jogsi, minél többet vezetsz és akkor lesz rutin.
2022. aug. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen okból ritkultak az óráid? Ha átmeneti (nyaralás, nyári szabadsága az oktatónak), az egy dolog, de ha nem ilyesmi van a háttérben, akkor én biztosan jelezném, hogy kevés ez nekem.

Ne feledd, te vagy az, aki fizet a szolgáltatásért!

2022. aug. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meglepő módon: gyakorlással.
2022. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodj meg: gyakorlás.
2022. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Újra beülsz, és csinálod.

Aztán ha hibázol, végiggondolod hogy mi nem volt jó, és kezded előről.

Aztán megint......

És ismét.

Sokszor.

2022. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!