Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Délután egyáltalán nem lehet...

Délután egyáltalán nem lehet vezetni? Hogy szerez jogsit az iskolás, a dolgozó ember?

Figyelt kérdés

Most tartok ott, hogy oktatót kellene választanom. A várakozási idő - a legoptimistább is november - egy dolog, de mindenhonnan azt kapom, hogy az utolsó időpont, mikor vezetni lehet, 15 óra.

Na most az én főnököm rugalmas és jó fej, elmehetek hamarabb a vezetés kedvéért, de a hamarabb nagyjából pont ezt a 3 órát jelenti...

Ki az, aki nap közepén ér rá vezetni? Hogy szerez jogsit a dolgozó ember? :/


Érdemes reménykednem, hogy ezután is találok oktatót, vagy oldja meg az ember, ahogy tudja?

(A suli oldalán 18 óráig írják a vezetést, én emiatt abból indultam ki, hogy 4 körül még simán tudok kezdeni, hiszen két órát szoktak egyben tartani, ha jól tudom.)


2022. aug. 24. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
De lehet.
2022. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet.
2022. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaz 12 éve volt és nyári szünet, de volt alkalom amikor 3-ra mentem vezetni.
2022. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván a nyári szünet a gyereknek más. De az oktató egyrészt nem csak kamaszokat/egyetemistákat oktat, másrészt nem az év két hónapjában dolgozik.
2022. aug. 24. 16:15
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem félre értettél valamit.

Gyakorolni lehet bármikor, sőt elvileg 2 óra éjszakai vezetés is kötelező lenne (ezt sok helyen csak beírják valamelyik nappali gyakorlás helyett.

Gyakorolni, az oktatótól is függően lehet reggeltől, késő estéig, akár hétvégén is.

A forgalmi vizsgáknál van az, hogy csak munkanapokon, nappali munkaidőszakban, 8-tól 15 óráig vannak vizsgák.

2022. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem értettem félre, miért lenne szó forgalmiról, ha még egy percet se vezettem?

Kaptam X telefonszámot, hogy hívjam őket és válasszak egyet ahol a legkevesebb a várakozás.

Azt mindenki elmondta, hogy november előtt nem lehet vezetni, ez rendben is van, tudtam előre, hogy 2-3 hónap. Én még nem tudtam, mit szokás kérdezni, magától mondta az egyik, hogy ő 7-kor kezd, és az utolsó tanuló 15 órakor tud kezdeni nála. (A logika kijön, ha vezetsz két órát egyben, 7kor kezd az első, akkor kb 7-17ig dolgozik, azt hiszem pont így van, hogy 10 órája lehet egy nap, ha nem tudom rosszul?). Megbeszéltük, hogy nekem az korai sajna, és leraktuk.

A többinél ezek után én kérdeztem rá, hogy meddig lehet vezetni, hiszen ezek szerint ez fontos infó, amire én nem is gondoltam. :(

2022. aug. 24. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor erre annyit lehet mondani, hogy csak az menjen abba az iskolába, akinek megfelel az a házirend.

A legtöbb iskolában, pontosan azért mert a tanulók többségének nem egyszerű délelőtt vezetést tanulni, rugalmasan kezelik az oktatók a munkaidőt, délután, hétvégén is van oktatás.

Azt mondjuk megkérdezném, hogy működik a kötelező éjszakai vezetés elkönyvelése, ha hivatalosan olyankor nincs is oktatás.

2022. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na de pont ez az, hogy a honlapon és a tájékoztatóban is úgy vannak meghatározva az árak, hogy 8-18 óra közötti a normál vezetés. Ezért estem kicsit kétségbe. :(
2022. aug. 24. 23:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Keresgess meg.

En 7-15 ig dolgozom,igy hetkoznap mindig 4-5-6 orai kezdettel vezettem.

Hetvegen pedig szombat es vasarnap is altalaban reggel 6 kor jott ertem az oktato.

Hetkoznap 90% ban volt meg utanam tanulo.

2022. aug. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!