Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1,4 B,emeltem az...

Ford Focus 1,4 B,emeltem az alapjáraton-ingadozó 6-700 ról kb.1000 re.Arra számítottam,nőni fog a fogyasztás.Az eddigi stabil 8 liter helyett most kb.7.5 l a fogyasztás-többszöri mérés.Miért eszik kevesebbet magasabb alapjárattal?

Figyelt kérdés

2022. aug. 24. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:

hogy emeltél az alapjáraton?

Van benne alapjárati léptető motor?


Én amugy qwára nem vágom miért alacsony neked a 6-700 as alapjárat, annak annyinak kell lennie:)

2022. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amíg ingadozott az alapjárat,volt hogy le is ált lassításkor,most stabil,hidegen,melegen,világítással,anélkül.
2022. aug. 24. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha instabil az alapjárat, es fulladashatáron van a motor akkor dönti bele a motorvezérlő a benzint, hogy le ne fulladjon. Úgy tenyleg sokat fogyaszt.
2022. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Félreértettétek...fulladáshatáron,ingadozó alapjárattal volt 8 liter a fogyasztás,ez a gyári érték.Most,a magasabb alapjárattal eszik 7.5 l-t.Persze,az alapjárati fogyasztás csak alapjáratra vonatkozik.Én arra tippelek,könnyebb mozgásba hozni az autót,ha nem kell gázfröccsöt adni induláskor,ezért eredményezhet kisebb fogyasztást az emelt alapjárat.
2022. aug. 24. 18:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem jól számoltad te azt ki.
2022. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Áruld már el, hogy emeltél rajta? A motorvezérlő folyamatosan beavatkozik az alapjárati levegőt állító léptetőmotorral. Átírtad a szoftvert (na azt meg hogy...) ?
2022. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jól számoltam.Havi 3-4tankolás,minden alkalommal tele,már vagy tíz éve,és mindig mérem,van rutinom,telefon kéznél van,max 1 perc.Persze,van hibaszázalék,hideg van,meleg van,mennyire tankolom tele,stb.

A másik:hogy növelek alapjáratot-minden autónál ahol a gáz hagyományosan bowdenes,és van pillangószelep,megoldható.Úgy képzeld el kb.mintha feszítenél a bowdenen,hogy ne tudjon a szelep teljesen bezárni.Hívhatod kókányolásnak,de sok száz autón segítene ez a trükk,ha az alapjárat motor csere nem segít...

2022. aug. 24. 19:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a hibát másik hibával javítás tipikus esete. Ezzel csak elodázni lehet az ingadozó alapjáratot okozó hiba megjavítását. Ki vannak ezek az autók találva, hidd el. Ha minden rendben van, 700-750 körüli alapjárattal sem fullad le. Ha bármilyen elektromos fogyasztót kapcsol az ember, pár tizedmásodperc alatt korrigál. Ha klímát, akkor már a kompresszor bekapcsolása előtt megemeli az alapjáratot (szintén tizedmásodpercekről van szó).
2022. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!