Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő után tesz kárt egy...

Anonimkrd kérdése:

Mennyi idő után tesz kárt egy motorban, ha 7-9ezres fordulatszámon haladok vele?

Figyelt kérdés

Adott egy 250ccm kínai motor (Shineray Enduro motor) a mutató 12 ezres fordulatig mutat, a max sebessége 105km/H ezért ha 90el szeretnék vele menni kb 8 ezres fordulaton kell tartani, szóval az lenne a kérdés, hogy 10-20 kilométert lehet vele menni 90-el anélkül hogy bármi mert tenne benne, vagy inkább jobban megéri 6ezer körül tartani?

Ja és nem vízhűtéses, 3 hónapja vásárolt, 1300km van benne



2022. aug. 26. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem lesz hosszú életű.
2022. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, akkor kérdezem úgy,hogy ha 12 ezerig Van a mutatón, 10től piros akkor mennyi az ideális amennyivel a motornak a legjobb?
2022. aug. 26. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Tartományok vannak, az alsó egyharmad és a felső egyharmad általában már a nem ideális tartomány, de sokban függ a motor felépítésétől, egy sor4-nél pl. sokkal nagyobb az ideális tartomány. A tiéd egy egyhengeres blokk, gondolom ez a 24lóerős verzió, az 8500-on adja le a maximum teljesítményét és 7500-on a maximum nyomatékát, vagyis a 8000rpm az pont az ideális tartomány felső határa, a középső ideális egyharmad teteje. Szóval a válasz röviden, tartós 90-el nem lesz semmi baja, esetleg rövidíts az olajcsere perióduson, ha 6.000km után van előírva, akkor 4-5ezer után cseréld le. Nem lesz baja.
2022. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy baja lenne ettől.
2022. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. aug. 26. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja. Az én motorom bár nagyobb teljesítményű és 12 ezernél piros, a sor4 miatt 8 ezer alatt nem is húz annyira, mint egy kisebb teljesítményű V2-es. Meg hát nem autó, nyilván egyenletes sebességet minél nagyobb fokozatban tartok, de elindulás után nem reflexből teszem 2-esbe, 5 ezer alatt nem nagyon váltok, csak ha már elértem a célsebességet. Piros zóna alatt nyugodtan pörgesd, azért van.
2022. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem nagyon porgettemy tegnap viszont azt vettem észre, hogy már 8 ezren 106-al mentem vele (papíron a végsebessége 105) és akárhogy húztam nem ment feljebb mint fordulat pedig legalább fél percet tartottam padló gázzal, ez mitől lehet?
2022. aug. 27. 07:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáltad egyel kisebb fokozatban?

Valószínűleg ott kicsit tovább gyorsul

2022. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!