Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Quadra milyen jogosítvány kell?

Quadra milyen jogosítvány kell?

Figyelt kérdés
Sokat kutakodtam az interneten nem találtam semmit.

2022. aug. 27. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

AM (50 cm3-ig/6 kW-ig, L6e kategória)

B1 (L7e kategória)

2022. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Az AM csak 4kW-ig jó.

[link]

2022. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A jogosítvány csak az egyik része a közúton, közterületen quadozásnak.

A quad csak akkor vehet részt a közúti közlekedésben, ha a dokumentációja is engedélyezi, lényegében közúti közlekedésre gyártották, van differenciálműve, fel van szerelve az előírt kiegészítőkkel, erről megvannak a papírjai, L7-es műszaki vizsgával is rendelkezik.

Nem sok quadot lehet látni az utakon, pedig sok embernek lenne rá jogosítványa a B1 kategóriát is adják "ajándékba" az A, B kategóriához.

Csakhogy egy papírokkal is rendelkező, 'normálisabb' quad árából már autót lehet venni, és a választék is szűkös itthon.

A határban felbukkanó quadok többségét szabálytalanul használják, azokhoz nincs érvényes kategória, mert a quadnak nincs engedélye a közúti közlekedésre.

Vannak természetesen közúton közlekedő qoadok, azokon rendszám is van, a vezetőjén bukósisak.

Az 50 köbcenti alatti quadok elég komolytalanok lehetnek segédmotoros kerékpárként, a 300 watt alatti teljesítményű csak kerékpárnak minősül, olyat szoktam néha látni, de az méretben is gyerekeknek készült, és még egyszer sem láttam forgalomban, de olyat igen, hogy üres parkolóban, placcon q szülő felügyelete mellett a kis gyerek élvezte a vezetést.

2022. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
B1.
2022. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2: hülyeséget írnak. 4 kerekű smkp-nál 6 kW a határ (diesel vagy elektromos motor esetén). Benzinmotor esetén 50 cm3.


[link]

2.melléklet

2022. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

3.-nál a pont.


Sajna idehaza kevés a papírozható modell, és rohadt drágák.

2022. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. aug. 29. 10:19
 8/9 johny85 válasza:
papirok nélkül felmegyek közutra 5kw/7l.Elvették a B jogsim 0.7-el ,de már lejárt és kifizettem a birságot, mi történik ha elkapnak? Terepen használnám de ki kell menne az aszfaltra.?
2022. szept. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Terepen használnám de ki kell menne az aszfaltra.?"


A körforgalomtól elárt magánterület kivételével a "terep" is közterület, közút.

Erdőben, mezőn, szántóföldek melletti földúton, töltésen, (stb) közlekedéshez is ugyanazoknak a feltételeknek kell megfelelni, mint az aszfaltozott utakon.

Az, hogy milyen esélye van annak, hogy ott rendőrök jelenjenek meg, azon lehet elmélkedni, nyilván kiesebb, mint a forgalmasabb helyeken, de ettől nem a szabály más.

2022. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!