Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra h gtc jó választás?

Opel astra h gtc jó választás?

Figyelt kérdés
2005-2009es evjaratig nezegetem oket,kinek mi a tapasztalata? Melyik tipussal vagytok megelegedve es melyikkel nem?

2022. aug. 28. 18:15
 1/9 Sweaze ***** válasza:
51%
Én nem ajánlom
2022. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pontosabban a gtc 1.7es dizelest nezegettem
2022. aug. 28. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

H GTC-m van, 2008-as, Z16XER-rel. Nincsen vele semmi problémám. Rohadásra mérsékelten hajlamos, az alvázzal többnyire nincsen baj, inkább a futómű körül szokott, bekötési pontoknál, azokra érdemes ránézni.


Az 1.7 dízel egy nagyon jó motor, roppant egyszerű és megbízható, olcsón fenntartható, problémamentes.


Egy valamire készülj fel: eléggé kevés van belőle, szóval GTC-specifikus alkatrészeket (elsősorban karosszériaelemeket) elég nehéz találni hozzá bontóból és drágák, pl. én egy front maszkra vadászok már egy ideje, de míg a sima 5 ajtósé 8-10 ezer, addig a GTC-é 40-45 ezer és nem is mindig lehet találni.

2022. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én szerbiában élek,itt kicsit nagyobb választék van bontott alkatrészekben,utána néztem természetesen :)
2022. aug. 28. 18:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Karosszériaváltozattól függetlenül nagyjából ugyanazok a típushibái mint bármely H Astrának.

Már kezd eljárni felettük az idő, idősödő típus. Ettől függetlenül ár-érték arányban teljesen jó, nem véletlenül van belőlük ilyen rengeteg. Facebookon van külön GTC-s csoport. Szerintem ha ott visszaolvasol egyszerűbb, mint hogy én itt elkezdjem sorolni, ami eszembe jut róla.

2022. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat 😇😇
2022. aug. 28. 20:26
 7/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
77%

Egyik barátomnak volt kettő is belőle, egy 1,6 (105 le) meg később egy 1.8 (140 le)


Kívülről vagány forma, még mai szemmel is szép a coupe forma, a sima H Astra-val szemben.


A 140 lovas elég jól húz, nyilván nem sportkocsi, de ahhoz elég, hogy dinamikusan lehessen vele közlekedni.


A 105 lovas lényegesen több alázatot követel...


A beltér már akkoriban is (új korában) rettentően unalmas volt, így arról nem tudok ódákat zengeni.


Fenntartásról nincs infóm, de nem panaszkodott a barátom, hogy különösebben problémás lenne, bármelyik is.

2022. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A beltér már akkoriban is (új korában) rettentően unalmas volt..."


Ne az alap full fapad TID-kijelzős változatot vedd! Ma már persze ezek nem nagy szavak, de 2004-ben amikor a típus kijött, nagyon nem volt általános a kategóriában a színes kijelzős navigáció, multikormány, fűthető combtámaszos Recaro bőr ülések, esetleg egy full üveg panorámaszélvédő: [link]

[link]

Volt színes beltér is, többféle színben. Pl.: [link]

stb.

Akkoriban ez egyáltalán nem volt unalmas. Tedd egy G Astra mellé a belteret, ég és föld!

2022. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer: 2004! Akkoriban még bővel Ladák és régi Swiftek rohangáltak. Azokhoz képest ez egy űrhajó volt. És ez csak a beltér! Az aktív kanyarkövetéses bixenon fényszórók, esőszenzor, fényszenzor, gyári tolatóradar, TPMS 2004-ben!!!, adaptív lengéscsillapítás-vezérlés, gombnyomásra kapcsolható "sport" funkció, nem igazán volt egy lefutott, unalmas dolog akkoriban, főleg ebben a kategóriában.

Ezek persze nem az alapfelszereltség része, de nem is kötelező alapváltozatot venni. Ha az ember türelmesen vár, lehet ilyeneket is kifogni. A mai napig tömegesen hordják be külföldről is a típust.

2022. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!