Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A közösségi autózásnak,...

A közösségi autózásnak, carsharingnak mi értelme van? Kik használják főleg?

Figyelt kérdés

Budapesten a Mol Limo, GreenGo, ShareNow, és társai autómegosztó (carsharing) szolgáltatókra gondolok.

Ezeket kik használják főleg?

Egyrészt akinek nincs jogsija, azoknak ugye ezek kilőve

Akinek van jogsija, és van autója is, az gondolom inkább a sajátját használja, mint ezeket a közösségi autókat. (vagy van amikor megéri ezeket saját autó mellett is?)

Akinek meg van jogsija, de nincs autója, az eleve olyan helyen lakik, ahol Bp-n belül ahol jó a tömegközlekedés, és azért nincs szükség autóra, mert busszal-villamossal-metróval is minden jól megközelíthető.

Így felmerül a kérdés, hogy ezeket a carsharingeket igazából kik használják, és milyen célból?

Mi a létjogosultsága ezeknek? Kik a célcsoportjai?


Vannak itt olyanok, akik szokták használni ezeket az autómegosztókat? Milyen helyzetekben, és miket szoktatok ezekkel intézni?


Csak kíváncsi vagyok.



2022. szept. 3. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az pl, aki alapvetően tömegközlekedik, de egyszer-egyszer kell autó nagybevásárláshoz, kiránduláshoz stb.
2022. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tömegközlekedés mellett/helyett használják az emberek. Kb. mint ahogy én szoktam használni a MOL Bubit: kiváltok vele egy-két járatot (ritkán jár, rossz az átszállás, sokat kéne sétálni a megállóba, mire kiérnék, Bubival már ott vagyok, ahova mennék vele, ehhez van kedvem stb.). És akkor ehhez jön hozzá egy nagybevásárlás, egy ‘szerelőnél van az autó’, esik az eső, hideg van, sietni kell, ritkán jár az éjszakai járat és lassú is stb.
2022. szept. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

"Akinek meg van jogsija, de nincs autója, az eleve olyan helyen lakik, ahol Bp-n belül ahol jó a tömegközlekedés"


Nem feltétlenül lakik olyan helyen, másrészt sok esetben ha fizetnének, sem ülne fel az ember tömegközlekedésre, ha van autó is a közelben.


Tömegközlekedés is csak addig jó, amíg nincs sok cuccod és a főbb vonalakon meg tudod oldani az utazást.

2022. szept. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!