Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy modern dízel injektornál...

Egy modern dízel injektornál nagyjából mennyi a résolaj?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk veszünk egy egységnyi időintervallumot, például percet, akkor nagyjából milyen arányban van a befecskendezett üzemanyag mennyisége és a résolaj mennyisége? Több a résolaj mint a befecskendezett üzemanyag?

2022. szept. 6. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Minél kopottabb az injektor, annál több a résolaj.

Egymáshoz szokták őket viszonyítani.

2022. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy képzeld el hogy az injektor alapjáraton nyom például 1 egység gázolajat, teljes gázon meg mondjuk 5 egységet.

Ehhez a szivattyúnak minimum 6 egységet kell oda nyomni.

NA most akkor alapjáraton marad 5 egység , ez a résolaj ami vissza megy.

Tehát teljes gázon meg marad 1 egység ami résolaj lesz.

2022. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Köszi így értem. Azt hittem a befecskendezett mennyiséggel van összefüggésben a résolaj.
2022. szept. 6. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Összefüggésben van. Amire te gondoltál az az egyenes arányosság.
2022. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Na ja igen csak én máshogy gondoltam :D

Bár én úgy tudtam a közös nyomócsövön van egy nyomásszabályozó, ami ellensúlyozza a nagynyomású pumpát a befecskendezéshez viszonyítva. Például hogy maradjunk a 2-ben leírt példánál, egy négyhengeres motornál 24 egységet tud a pumpa, alapjáraton egyenként 1 azaz 4 egységnyire van szükség, a maradék 20-at pedig elengedi a nyomásszabályozón. Vagy ez a nyomásszabályozó más?

2022. szept. 6. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez a nyomásszabályzó a railt vezérli, nincs köze az injektorokhoz. Továbbá a leírt működési vázlat /tehát a pumpa mindig teljes hozamon dolgozik, majd a felesleget elengedi egy szelep/ csak az első generációs common rail rendszerekre volt jellemző. Már a második generációnál /2006-os TDCi motoros autóm is gen2/ is a magasnyomású szivattyú primer oldalán történik a szabályozás, így az kevesebb energiát igényel a főtengelytől. És azóta eltelt 12 év, feltételezem a fejlődés még nagyobb mértékeket öltött.
2022. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dízelnel porlasztó van. Na meg benzinnel a karburátor. Injektor benzines autóknál van,injektal,azaz befecskendez. Ezért injektor,vagy befecskendezo a neve. Csodálom, hogy ez senkinek nen tűnt fel.
2023. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!