Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Defekttűrő gumi hátsó tengely,...

Defekttűrő gumi hátsó tengely,elől sima gumi lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vettem 2 darab defekttűrő gumit,hátsó kerekes kocsim van. Arra gondoltam,hogy ott jobb helyen van mint elől. Laikus vagyok a témában szóval elnézést. Ha a hátsó tengelyen defekttűrő gumim van akkor az első tengelyre is azt kell, vagy lehet oda sima hagyományos gumi is ? Köszönöm

2022. szept. 12. 12:30
A kérdező szavazást indított:
Mind a két tengelyre defekttűrő kell
Nem muszáj mind a két tengelyre,lehet az hagyományos is
8 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Utóirat. A kocsiban nincs nyomásszenzor gyárilag, ami méri hogy milyen a nyomás.
2022. szept. 12. 12:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Két tengelyen lehet eltérő gumi, csak egy tengelyen kell azonosak lennie.


Amúgy én azt javaslom elölre tedd az újat, ott nagyobb szükség van a tapadásra még akkor is, ha hátsó hajtásos. Valószínűleg van kipörgésgátló ami segít a hátsó tapadással, de elől nem segít semmi. Ha meg olyan szar a másik kettő, hogy hátra már nem szeretnéd feltenni, akkor inkább cseréld azt is.

2022. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ez a nyomásszenzor ? Nincs a kocsimba gyárilag, de azt olvastam, hogy csak olyan autóra lehet feltenni amibe van és jelzi ha kevés benne a nyomás. Egyébként mercedes
2022. szept. 12. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Rakhatsz bele nyomásérzékelős szelepet, csak értelmetlen mivel nem tudja az autó kijelezni. Ha akarsz szenzort, akkor lehet kapni olyat ami végülis egy szelepsapka, natúr szelepre is rá lehet rakni és abban van benne a szenzor, illetve gyárilag jár hozzá egy vevőegység, ki tudod tenni műszerfalra és az mutatja az értékeket.
2022. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elölre tedd a defekttűrő gumit, mert defekt esetén fontosabb a kormányozhatóság és a fékezhetőség fenntartása, mint a hajtás.
2022. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😀
2022. szept. 12. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!