Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha használtautót vásáróltok, ...

Ha használtautót vásáróltok, Hogyan végzitek ? Pl. Rendszám lekérdezés, Szerelőt visztek, Teljes átvizsgálás? Részletes választ kérek. Köszönöm :)

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Kinézeka neten egy autót ami ránézésre jónak tűnik, elmegyek megnézem, meghallgatom a motort megnyomkodoma kuplungpedált ezt azt és ha nem találok semmi feltünő hibát akkor megveszem.


Ránézésre egy automérnök sem tud motordiagnosztikát csínálni:)

Nem kell ezt túlmisztifikálni, megnézed hogy nem sérült, nem roszdás, nincs semmi rendellenes hang, minden müködik(pL:klimát bekapcsolod) ennyi.


Ehez nem kell autószerelő, elég egy rutinos müszakilag nem analfabéta ismerős, ha te nem értesz semmit az autókhoz.


Ha nagyon át akarnak verni, ugy is átvernek hidd el:)

2022. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A "normál menet":

Beállítom a keresési szempontokat.

Kiválasztom az autót

Megnézem saját szemmel:

Indul?

Rozsda?

Horpadás? (ha nincs már megyek is tovább, mert agyon van javítva)

Tárcsafékek?

Hívok átvizsgálót


Ehhez képest a megvett autóhoz senkit sem hívtam. Az egyik sárvédőn egy ronda rohadást kozmetikáztak le, amit nem vettem észre.


Tapasztalattal a hibák nagy részét ki lehet szúrni, egy külső szem azért nagyon kell, mert ha eldöntöttem, hogy ez az autó kell, onnantól nehezen veszem észre a problémákat.

2022. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Markakereskedestol veszek keveset futott, lizingbol visszavett, ex-flottas autot. Meg csak az atvizsgalast se kell kifizetni mert maguktol elvegzik, es mivel a kovetkezo szervizre ugyis oda viszem vissza, hamar kibukik ha valami el volt mismasolva.


Dragabb igy, mintha pl. Hollandiabol hozatnek be egy szurkeimportos akarmit? Dragabb. Fogok vele fel-egy evig sz.pni, hogy most epp mi ment tonkre? Nem fogok. Beleulok, megtankolom es megyek ahova jolesik.

2022. szept. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyfélkapun, a rendszám alapján lekérdezhető adatok sem biztos, hogy sokat segítenek, de mindenképpen ajánlott megnézni.

A forgalomba helyezés éve,és a magyarországi forgalomba helyzés eve a külföldről behozott autóknál eltér, a külföldi előéletről az ügyfélkapu sem tud semmit.

Tulajdonosok száma bem érdekes, azt meg lehet nézni, hányszor volt az autó eredetiség vizsgálaton, a futásteljesítmény grafikont, forgalomból ideiglenesen kivonás időpontokat (ha van), és a műszaki vizsgákon készült fényképeket.

Az autó valós állapotáról az ugyfélkapun keresztül lekérdezett adatok ritkán árulkodnak, ha mégis, egy fölösleges utazástól kímélheted meg magadat.

Vissza tekert kilométer állást az idősebb autóknál gyakran lehet látni.

Amennyiben az autó megnézése mellett döntesz, úgy a motorikus állapot mellett legalább annyira fontos, hogy a karosszéria milyen állapotban van... alá kell mászni az autónak.

Egy szétrohadt karosszéria sokkal rosszabb, mint egy széthajtott motor.

Motort lehet cserélni (nyílván azt sem veszed meg) de egy futómű bekötési pontoknál szétrohadt autóval mit kezdesz?

Az se mindegy, milyen használt autóról van szó. Néhány százezres értékűt általában a helyszínen szokás átnézni, egy több milliós árút már elvisznek szervizbe a vásárlás előtt.

A vevő költsége, de inkább bukjon 20ezret az átvizsgálásért, mint vegyen egy roncsot 5millióért

2022. szept. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

kinézek egy jónak tűnő, jó árú autót a hahu-n, rögtön felhívom, és kiderül, hogy már viszik. Másnap-harmadnap már le is veszik a hirdetést.


úgyhogy berágtam, és bementem egy szalonba, és megrendeltem egy új autót. Kicsit drágább, meg várni is kell, de megúntam, hogy a jó autókat elviszik előlem, a roszabbak meg nekem nem kellenek.

2022. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

JSZP-n rendszám lekérdezése. Kereskedőnek utánakeresés. Amit csak a neten találni róla, vélemények, tapasztalatok, a www.e-cegjegyzek.hu-n a cég előélete, volt-e NAV inkasszó, nem mostanában alapították, stb, stb

Ha kint van a hirdetésben az alvázszám, akkor autodna.hu lekérdezés (Carvertical felejtős, lehúzás az egész)

Legutóbb a lekérdezésben benne voltak a kocsi karambol utáni helyreállításának képei is, lépésről lépésre.

Ha minden oké, akkor jöhet az autó személyes megtekintése, kipróbálása.

2022. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!