Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó hibával használhatom az...

Turbó hibával használhatom az autót?

Figyelt kérdés

Biturbós autóm van, a 2 turbó közül a kis turbó tönkrement, a szerelőm pedig csak 1 hónap múlva tud foglalkozni vele.


Emiatt kicsit gyengébb a motor és lassabban reagál a gázadásra.


Addig használhatom az autót, nem lesz baja a motornak emiatt?


2022. szept. 16. 17:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Mit jelent, hogy tönkre ment? Különben ne használd, mert

1.ha eltört a lapát tönkreteszi a másik turbót is.

2.felkapja az olajat és tönkreteszi a motort.

2022. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem kéne, max ha még drágább szervizt szeretnél ami valószínű így sem lesz már olcsó.
2022. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A pontos hibát nem tudom, előjött a check engine és kiolvasáskor a hátsó turbó jött ki, a szerelőm aki megbízható, azt mondta hogy a kis turbó cserés lesz.


Törölve lett a hiba és azóta kb 20-30km-et mentem vele, azt érzem, hogy kicsit gyengébb a kocsi, de a check engine még nem jött ki. Elsőre is egy padlógàz után dobta ki a hibát. Padlógázkor nagy reakcióidő volt, aztán utána se nagyon indult meg és elváltani sem akart.

Gondolom a váltó meghülyült, mivel jóval kisebb volt a nyomaték, mint amihez hozzászokott… (?)


Nagyobb gázadásokkal próbálkoztam, olyankor van ereje az autónak, csak nagy a reakcióidő. A padlógázt inkább hanyagolom…

2022. szept. 16. 18:07
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs hibajelzés és furcsa hang sem, akkor én használnám. 1 hónap az 1 hónap, nem mindenki tudja megengedni, hogy ennyi ideig nélkülözze az autót. Esetleg el lehet vinni máshová, de ha bevált szerelőd van, akkor lehet kivárnám.
2022. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Okés!

De jó lenne tudni mi a hiba.

2022. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kérdező így egy percet se használd a kocsidat. Nem tudom milyen kocsiról van szó, de ha sorban vannak a turbók akkor könnyen előfordulhat hogy a rossz megöli a jót, ha már meg nem tette.
2022. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
... és ha egy dízelről van szó, és a rossz turbó el is fossa magát motorolajjal, akkor az egy szép halál lesz. Végignézheted ahogy kikönyökölésig pörög a motor, pedig megpróbáltad leállítani, de már nem az üzemanyagot eszi, hanem a kenőolajat.
2022. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha most nem jelez motorhibát az autó, akkor se használjam?

Egy 2.7 v6 hdi motorról van szó.

2022. szept. 16. 19:29
 9/16 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem akarom, hogy bármi hibát okozzak a használattal, ugyanakkor elég sokat utazok ide-oda, tehát nagy sz*pás lenne kb 1 hónapra lerakni a kocsit…
2022. szept. 16. 19:30
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

" Gondolom a váltó meghülyült, mivel jóval kisebb volt a nyomaték, mint amihez hozzászokott… (?) "

Még ilyen baromságot se hallottam, de te se terjeszd.

2022. szept. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!