Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyi idő alatt károsodhatott...

Ennyi idő alatt károsodhatott a motor?

Figyelt kérdés
Teljesen hideg motorral elindultam, és kb egy perc múlva felvillant a müszerfalon a piros hütőviz ikon, valamit írt németül, de nem értettem és a STOP! felirat. Kb további 1 perc múlva volt lehetőségem megállni és a motort is megállítottam. Néhány másodperc után visszaindítottam és már nem volt ott a vészjelzés, de hazafordultam. Összesen tehát kb egy percig vezettem a vészjelzéssel, azt is hideg motorral max 2 ezres fordulaton. Itthon láttam, hogy a hütőfolyandék kb 1.5cm-el a MIN jelzés alatt volt és max fél literre saccolom a hiányt. KB fél éve egyéltalán nem ellenőriztem a vizet és azóta 8ezret mehettem vele. Egyáltalán hová tünt fél év alatt az fél liter? Aggódnom kellene? Az autó VW Golf 5 2008, 1.4 TSI

2022. szept. 19. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem valószínű, hogy bármi probléma lenne, a vízcső a tartály alján van, szóval akkor is van vízkeringés, ha MIN alatt van a színt, esetleg csak a nyomás lesz kisebb, de nem annyival, hogy lényeges problémát okozzon ilyen rövid távon.


Hogy hova tűnt a víz, az egy másik kérdés, elfolyhatott, megehette, kinyomhatta... szerelő nézzen rá, mi innen nem tudjuk megmondani.

2022. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen ez a hengerfejesedés, meg a halál biztosan megbízható VW technika, ami németből származik sokgazdásan.
2022. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy...


Szerinted amikor szét van kapva egy motor darabokra és összerakják, hogy jó-e indul-e akkor előtte mindig feltöltik vízzel? :D

Pár perctől semmi baja nem lesz szárazon sem, nem hogy alacsonyabb hűtővíz szinttel.

2022. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Az elég furcsa hogy fél évig nem nézel meg semmit.

Meg most se nézted volna meg ha nem jelez.

SZégyen.

2022. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 Hát mondjuk én mindig feltöltöm. :D Nyilván igazad van amúgy, egy első indításnál pár másodpercig jár ahhoz nem kell víz, viszont én úgy vagyok vele, hogy ha már összeraktam és ellenőrzöm, akkor egyúttal feltöltöm vízzel is és akkor az esetleges vízfolyást is le tudom ellenőrizni.
2022. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én simán járattam 5 percig amikor szét lett kapva a motor darabokra... és utána még kellett csinálni az elejét.


Visszatenni a hűtőt, feltölteni vízzel aztán leereszteni, kiszedni a hűtőt... mind mind csak felesleges idő :D


Ha az ember utána tényleg nem csinál rajta semmit akkor egyértelmű, hogy összerakja teljesen.


Csak példa volt, hogy van mikor víz nélkül járatják a hideg motort percekig és nincs gond... Persze olaj az legyen benne :D

2022. szept. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett semmi baja. A VW csoportos autók nagyon ráparáztatnak a hűtőfolyadék szintre, és piros STOP felirattal, erős vinnyogással díjazzák. Ehhez képest olajszintre csippan egyet meg dob egy sárga jelet és kész, mintha csak kifogyott volna az ablakmosó. :)

Elég egy kis kipárolágás a kiegyenlítő tartály kupakjánál. Egyáltalán nem biztos, hogy bármilyen lyukadás vagy hengerfej hiba áll a háttérben. Töltsd fel jelre, és figyeld, hogy mennyire fogy! Ha nem romlik, nem vizes az olaj, nem dől a gőz a kipufogóból, akkor nem kell parázni. Motortérben azért nézz körül, látsz-e szivárgást, érzel-e fagyálló szagot!

2022. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!