Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Superb 2004 1.9pd tdi...

Skoda Superb 2004 1.9pd tdi 131 lóerő?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Nem tudok rájönni hogy mi lehet a probléma a hűtővíz rendszeremmel.

Most lett termosztát és hőmérséklet érzékelő csere is.

A problémám az az lenne hogy..

Nagyjából 100kilómétert elmegyek és jelez a műszerfalon a lámpa hogy felmelegedett a víz de a mutató fix 90 fok felnyitom a motorháztetőt kinyitom a tartály fedelét és a víz jelentős százaléka eltűnik de valamennyi vissza is jön.

Ilyenkor a fűtésem is elmegy addig mig ki nem nyitom a sapkát

Légtelenítő csavart én nem látok rajta de lehet hogy ottvam csak én vagyok vak.

Vagy ez autómata légtelenítéses? Vagy hogy kell máshigy légteleníteni?

Előre is köszönöm a válaszokat



#Skoda #Hűtőfolyadék rendszer
2022. szept. 20. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Az a lámpa nem a vízhőfokot jelzi, hanem az alacsony hűtőfolyadékszintet a kiegyenlítőtartályban, gondolom sípol is mellé ahogy az Octaviám is.Magától kilégtelenedik, nem kell ezzel szórakozni, én feltöltés után járatom fütést rányitva ,amíg elindul a hűtőventilátor, aztán max mánap, mikor lehült a motor, még rá kell tölteni, de utána semmit. 100km alatt meg bőven kijárja a levegőt. Valamint a rendszer túlnyomásos, ezért, ezért mozdul meg a vízszint mikor leveszed a kiegyenlítő sapkáját. Arra tippelek, hogy valahol elszivárog a hütővized, ami persze el is párolog. Lehet pont a termosztátház tömítése van elfáradva, és nem cserélték ki a termosztáttal, és ez ilyenkor csak addig tömít amig meg nem bontják. Hasonlóan jártam én is egy vízcsőelosztóval a blokk oldalán.
2022. szept. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!