Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell hengerfejtömítést...

Köles05 kérdése:

Hogyan kell hengerfejtömítést megvizsgálni?

Figyelt kérdés
Tanárurunk feltette a kérdést, nem tudja az osztály.

2022. szept. 27. 11:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Úgy kell megvizsgálni, hogy nem szedjük ki a blokkot.
2022. szept. 27. 11:24
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy. A tünetekből lehet következtetéseket levonni. Kapuccsinós-e az olajbeöntőnél az olaj, van-e olajos kormos zacc a kiegyenlítótartályban a víz tetején, bugyborékol-e a kiegyenlítő tartály felé, felfújja-e kőkeményre a csöveket, eszi-e a hűtővizet.


Ami a motor megbontásával jár, az már mindegy, akkor mindenképpen cserés.

2022. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem tömít akkor olajjal keveredik a hűtővíz így a kiegyenlitő tartályba olaj kerül, jaró motornál amikor felmelegszik már a víz és keringteti akkor megprobalod összenyomni a hűtővíz gumi csövét ha kemény akkor olaj van benne, könnyen összenyomodik akkor csak víz. Hamarabb felmelegszik a motor. Más modszert nemtudok
2022. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Olajbeöntő fedőt lecsavarod nem-e vizes ennyi a reszemről #2 voltam
2022. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Még annyi, hogy a motornak semmi ereje nincs
2022. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Van erre teszter is, amivel a kiegyenlítő tartályból lehet mintát venni. Elszíneződik, ha kipufogógáz van a vízkörben.
2022. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Engem úgy ba..tak át, hogy a kiegyenlítő tartály sapkájárol levették a gumi gyűrűt,így nem vettem észre, hogy hengerfejes
2022. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
#5, az csak a végső stádium. Egy majdnem egy évet jártam úgy, hogy mindig azt hittem, hogy csak rosszul légtelenítettem, mert kutyorgott a fűtőradiátor, és valamennyire fogyott a fagyálló (ezt valami jelentéktelen szivárgásnak tudtam be), pár deci 1000 kilométerenként. Aztán egy hosszabb autópályázásnál adta meg magát, menni akkor is rendesen ment, csak a folyamatos nagy terhelés miatt sokkal több kipufogogáz lett a rendszerben, mint egyébként, és nem keringett rendesen a víz. Vízhő beszaladt a pirosba, aztán onnantól kezdve nyugisan 80, nyáron végig fűtéssel, így a motor nem főtt meg.
2022. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 krwkco ***** válasza:
65%

Gondolom, minél több jelet kell mondani.

Pl. kompresszió- vagy veszteség-mérés levett kiegyenlítőtartály kupakkal. Ha bugyborog a víz, akkor a henger és a vízhűtés között átjárás van.

Gőzfelhő bemelegedett kipufogórendszernél is. Amikor nincsenek minuszok.

2022. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
Ezt most nem tudom.
2022. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!