Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 600-as cruisernek, chopper...

Krómgyűrű kérdése:

Egy 600-as cruisernek, choppernek (40-45 lóerő) mekkora az utazó sebessége?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint olyan 140-150 km/h-s végsebességre képesek.


Van egy Honda VT 600 típusú motorom, pár hete van meg, annyit még nem mentem vele.

Azt vettem észre, hogy ilyen 80-90 km/h pont elég neki, sőt határeset, mivel 80-nál már érezni a motoron a rezonanciát, hogy nagyon forog a motor.


Ez normális ennél a típusnál vagy ekkora crusiereknél?

Azt olvastam erről a típusról, hogy pörgetni kell, hogy menjen. De egy V2 crusiert?? Hisz inkább nyomatékos, akkor miért kell forgatni?

2 személlyel is vígan megy 80-at.



2022. szept. 29. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem létezik ilyen fogalom, hogy "utazó sebesség".
2022. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kapcsolj feljebb akkor.
2022. szept. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utazó sebesség vagy pillanatnyi sebesség az a sebesség, ahol a motor kényelmesen működik, nem erőlködik, ugyanakkor nem pörgi szét magát, így több 100 km-t el lehet vele utazni egyhuzamban, anélkül, hogy megnyekkenne.


Mindenesetre köszönöm a választ, még ha nem is a kérdésre koncentrálódott.


#2:

Kapcsolnék én, de 4 sebességes.

2022. szept. 29. 10:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Ott valami nem stimmel, de nagyon nem.


[link]

2022. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ha 143 a vége akkor a 120-at kényelmesen vinni kell neki.
2022. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4: Be tudnád másolni a szöveget a link helyett? A linket nekem nem nyitja meg. :/


Még nem próbáltam tartós 120-as tempót menni vele, de ha ennyire kevesellitek a 80-as utazót egy 600-as cruiserhez, akkor ez igancsak pörgős karakterisztikájú motor lehet.

2022. szept. 29. 14:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem mert PDF állomány, nem kívánok oldalakat bemásolni ha nem gond :)
2022. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Okés, kínlódva sikerült megnyitni :).


Igazából ahogy nézem ez leírja a motor paramétereit, tulajdonságait.


Mire céloztál hogy "itt valami nem stimmel"?

2022. szept. 29. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha 80-nál érzed a rezonanciát, akkor ne annyival menj. Az én motoromnál is van egy olyan fordulatszám, ahol, főleg, ha öregszik a teleszkópolaj, a tükrök is rezegnek, hát nem azt a fordulatot tartom tartósan. Utazósebesség az, amennyivel tartósan mész. Én úttól függően van, hogy 90-nel utazom, van, hogy 170-nel. Ha 143 a végsebessége, egy 110-es tempót simán vinnie kéne, és azért kell "forgatni", mert nagy fordulatszám kell a legmagasabb fokozatban is, hogy ezt a sebességet elérje. Mivel nyomatékos, nem a dinamikus gyorsuláshoz kell pörgetni, azt a sornégyesre szokták mondani. De ha nagy sebességet akarsz, minden motort pörgetni kell.
2022. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1995 és régebbi modellek 4sebességesek, utána már 5. Hagy pörögjön, ez motor, max téged zavar, hogy hangosabb, több a rezonancia.
2022. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!