Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hyundai i30 1.4 mpi motor...

Hyundai i30 1.4 mpi motor mitől eheti az olajt?

Figyelt kérdés
Abban bíznék, hogy nem kell a motorhoz nyúlni,. Alábbi opciók jutottak eszembe ami befolyásolhatja a motorolaj fogyasztást. Garázsba orral állok be, és lejt a bejárat, okozhat e ez olajevést, mivel hetente egyszer vagy kétszer állok ki, és mivel még induláskor nem meleg a motor lehet nem használ neki a rükverc. Másik, hogy elég zárt a garázs és amikor forróság volt nem hiszem hogy jól szellőzött és indítás után olyan 1600-at fordult üresben a kocsi, kiálltam és visszaállt 10-20 mp után 900-as fordulatra. Aztán szoktunk autóoályázni, megvárom míg bemelegszik, de ugye 1.4-es motor ketten vagyunk átlagban benne, 150-tol elkezd bugni a motor. Addig kb. semmi szoval utazó tempó 130-140 km/h ez is eheti az olajat? Illetve még 85-90 körül is búg a motor egy dbig, sebességváltó tökmindegy hanyasban van. Szóval ezek közül valami okozhatja az olajfogyást? Vagy a fentiek közül mondjuk a 85-95nél tapasztalt hang mi miatt lehet?

#Hyundai i30 1.4
2022. okt. 2. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A parkolástól nem. Önmagától a búgástól sem, viszont a búgás valószínűleg annak a tünete ami miatt eszi az olajat.
2022. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
62%

A fentieknek semmi közük az olajfogyasztáshoz. És sajnos azt jelzik, hogy fogalmad sincs a témáról. Szóval, ha az autó tényleg sok olajat fogyaszt, akkor nincs esélyed hogy megtaláld az okát. Bármilyen itteni segítséggel.

De azért kezdjük az elején:

Hány kilométert mentél az utolsó max állású olajellenőrzéstől az alacsonyabb olajszintig? És mennyi olajat kellett utánatölteni, ahhoz hogy ismét maximumon legyen? Mert ebből derül ki, hogy mennyi az olajfogyasztás sebessége.

2022. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A búgás az lehet valami lazulástól is, akár motortartó felszakadás vagy bármi.

Olyankor a kipufogó is végig tud rezonálni vagy beleverni a kasztniba.

2022. okt. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hello! Köszi a válaszokat! Nyilván nem tudom az okát és a leírtak egy részére én is azt mondom, hogy szerintem nem, de ami úgy eszembe jutott, hogy furcsa vagy más autónál nem tapasztalt, vagy eddig nem alkalmaztam és nincs vele tapasztalatom azt lrírtam.

Masodik válaszolónak plusz válaszom a kérdésre, hogy motorolajcsere utan kb. fullon volt az olajszint mérő pálca. Kb. 6000 km után félig van.

2022. okt. 3. 07:09
 5/6 krwkco ***** válasza:

"Kb. 6000 km után félig van."

Vagyis 6000 km alatt kb. fél liter olaj fogyott el. Az 1000 km-enként 1 deci. Ez teljesen normális egy jól működő motornál.

Vagyis a motorod nem hibás, nem "fogyasztja az olajat" a kifejezés szerelői értelmezésében.

A motorral nem kell semmit csinálni. Beletölthetsz egy fél liter olajat, hogy felmenjen a maximumra, ha gondolod. És kb. minden tankolásnál vagy minden másodiknál (ami nagyjából 1000 km) ellenőrizni kell az olajszintet. Mint bármelyik autónál.

2022. okt. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszolónak korábbi autómnál volt olyan, hogy a kipufogó berezonált, ez a hang inkább olyan, mintha a motor belsejéből jönne...
2022. okt. 3. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!