Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell az elsősegélyes kártya...

Kell az elsősegélyes kártya vezetéshez?

Figyelt kérdés
Arra a kártyára gondolok, amit a vizsga teljesítésekor átadnak. Az feltétel a vezetéshez? (Úgy, mint a jogsi)

2022. okt. 4. 13:10
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ebben itt (KRESZ) nyoma sincs:


A járművezetés személyi feltételei

4. § (1) Járművet az vezethet, aki


a) * a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel vagy - jogszabályban meghatározott esetben - az engedély-nyilvántartásba bejegyzett érvényes járművezetési jogosultsággal rendelkezik, és a jármű vezetésétől nincs eltiltva,


b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá


c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.


(2) A jármű vezetését az üzemben tartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.


(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.


(4) * Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt feltétel fennállása esetén a kerékpárosra nem kell alkalmazni az (1) bekezdés c) pontjában a járművezető szervezetében szeszesital fogyasztásából származó alkohol jelenlétére vonatkozó korlátozást.

2022. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 L.. István ***** válasza:
100%
Ha nem tettél eredményes vizsgát akkor jogsid se lehetne, szóval nem kell.
2022. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hivatalosan igen.
2022. okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Hivatalosan igen."


Légy oly' kedves mutasd már meg azt a hivatalos iratot, amivel alátámasztod az állításodat! Köszönöm, előre is!

2022. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 veterán vas ***** válasza:
100%

A jogosítvány megszerzéséhez szükséges az elsősegély kártya megléte.

Utána, már soha sehol nem kérik.

2022. okt. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!🧡


Csak azért kérdeztem, mert hirtelen nem találtam meg és megijedtem, hogy így nem fogok tudni vezetni, de végül pont az előbb megtaláltam. :D

2022. okt. 4. 18:39
 7/9 Munkavedelem ***** válasza:
100%
"Vezetéshez" nem kell. Akkor sem, ha a vezetési tanórákra gondolsz és akkor sem, ha már van jogsid.
2022. okt. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideg én is hordtam a pénztárcámban. Aztán egy idő után kiraktam. Őszintén szólva azt se tudom hova, így 23 év távlatából. Soha senki nem kérte. Ha belegondolunk, az hogy jogosítványod van, már ezt is igazolja önmagában. Hiszen ha nem vizsgáztál volna elsősegélyből, jogosítványod sem lehetne.
2022. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem kell. A vezetéshez a jogsi kell illetve ha benne van valamilyen kód (pl. hogy csak szemüveggel vezethetsz) akkor az adott "segédeszköz".

Nekem mondjuk amióta meglett a jogsim bent van a pénztárcámban az elsősegélyes kártya, de lényegtelen. Forgalmi ellenőrzéskor csak a jogosítványt és a személyit kérik el a sofőrtől. (Nyilván az autó papírjai is ott kell legyenek!)

2022. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!