Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpárok jellemzően mi...

Motorkerékpárok jellemzően mi miatt buknak meg műszaki vizsgán?

Figyelt kérdés
Idén vettem a motorom, nem gyári kormány van rajta, hanem fényezetlen/lakkozatlan/akármimentes alumínium (vagy legalábbis annak néz ki, nem emlékszem már, mit mondott az előző tulaj). Sajnos nem mindig tudom fedett helyen tárolni, meg is jelent pár rozsdapötty ott, ahol bármi rá van fogatva (fékfolyadéktartály, telefontartó stb.). Emiatt megvághatják műszakin?

2022. okt. 4. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem gyári kormány akkor művi bizonylat kell hozzá , különben nem engedik át.
2022. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Előző tulajnál tavaly már átment, meg is kaptam róla a papírt. Gondolom, igazolta rendesen, mert ő is csinál műszakikat. A rozsda a kérdés.
2022. okt. 4. 16:04
 3/13 anonim válasza:
100%

Egy motornál három dolog fontos:


- Fékrendszer

- Világítás

- Olaj szivárgás


Ha ezekkel nincs gond, akkor átmegy.

2022. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 veterán vas ***** válasza:
95%

Kb. 1000Ft egy kis doboz festék-spray.

Megéri ennyiért kockáztatni a műszakit?

2022. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 Nem éri meg, azért kérdem, hogy pár rozsdapötty ad-e esélyt a bukásra, mert akkor azonnal leszerelek minden rácsavarozott dolgot a kormányról, és áttörlöm valami foszforsavas cuccal. :)
2022. okt. 4. 16:28
 6/13 A kérdező kommentje:
(Ment a zöld mindenkinek.)
2022. okt. 4. 16:28
 7/13 veterán vas ***** válasza:
69%

Nem akarom elvenni a kedved, de ha a vizsgabiztosnak hisztis napja van, egy "0"kilométeres H.D. Heritage Classic-ban is keres hibát.

(és az a borzasztó, hogy talál is)

2022. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

A hetes válaszolóra ne hallgass.

Hülyeséget beszél.

A rozsda önmagában nem veszélyforrás.

Egy null km-es motornál is azt nézik, amit írtam. Fék, világítás és olajcsöpögés.


Átrozsdásodás miatt lehet gond, autó esetében, de ez motoroknál, ahol a jármű életciklusa, amortizációja is teljesen más, mint egy autónál, abszolút nem jellemző. Maga a váz is más anyagból készül, más technológiával.


Ja, ami még gond lehet, a kipufogó rendszer felkönnyítettsége. Erre harapnak.

2022. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Köszi. :) Mi az a felkönnyítettség? Arra direkt figyeltem, hogy gyári dobos motort vegyek.
2022. okt. 4. 16:50
 10/13 anonim válasza:
100%
Az, hogy kibelezik a kipufogót, ami általában azzal jár, hogy több szenny kerül a levegőbe és nagyobb lesz a motor hangja.
2022. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!