Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért volt szokás régebben...

Miért volt szokás régebben kiröhögni a Suzukit? Tényleg annyira rossz lenne?

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 10:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
(Mármint az autót.)
2022. okt. 5. 10:48
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem rossz autó. Csak nincs "presztízse" mert a 65 éves nyugdíjas tanárnőnek is olyanja volt, meg a gyári munkás Bélának is, nehogy már nekem is olyan legyen.

Egy megbízható olcsón fenntartható városi kisautó. Ennyi.

2022. okt. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Én meg azt hittem, hogy a Pillangókisasszony egyik szereplőjére gondolsz.

Nem tudok róla, hogy kiröhögték volna. Inkább az első Swiftek megjelenése körül volt az, hogy a Trabantról váltottak sokan arra. És vitték tovább a „gyűlölt” szokásaikat. Ezt csak hallottam, nem tudom, voltak-e ilyenek.

Nagyon igénytelen autó volt, de elnyűhetetlen. Kevesebbet kellett szervizelni, és ha mégis, olcsóbban.

No meg divat lenézni mindent, ami nem USA, de még csak nem is angol nyelvterületről származik, de egyenesen hazai.

Ez meg itt készült nálunk. Akkor csakis gagyi lehet.

2022. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Régebben a Trabantot röhögték ki, a Suzukit (ha a régi Swfitre gondolsz) azt inkább most röhögik ki, már aki. Én pl. nem, szerintem teljesen normális autó, amivel simán el lehet közlekedni tulajdonságainál fogva. Olcsón karban lehet tartani, stb.

Ha normális állapotban van, akkor nálam előrébb van a sorban, mint egy lepukkant, füstokádó 3-as/5-ös BMW..

2022. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz autó, csak tudod akinek az egyetlen identitása az autója...
2022. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
Nincs presztízse. Ennek meg az az oka, hogy a legolcsóbb autók közé tartozott, már újonnan is. Műszakilag sem volt túlcizellálva rajta semmi. Minden olcsó, egyszerű, vékony, kicsi, sprőd volt rajta. Valamivel többért, akkoriban is lehetett sokkal jobb autókat is venni. Ezért lehetett lenézett típus.
2022. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%

#4: nem igaz, régen is volt, aki kiröhögte, lenézte.

Tisztán emlékszem, hogy 2000 körül is mentek ezek a poénok, hogy a suzuki az nem autó stb.


Hasonlóan, mint ahogy most pl. a daciát nézik le sokan.

Amióta bárki vehet autót (tendszerváltás), azóta van egy ilyen szemlélet, hogy olcsó autó = gagyi, nem autó, csak a lúzereknek van, stb.

2022. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Olcsó muszáj autó, amibe csak beülsz és mész. Azért is kiröhöghetik, mert folyton használja az ember, nem csak a szerelőnél áll folyton, fúj milyen szar mi? Hát nem a legformásabb, legszebb autók a világon, közlekedő edények.
2022. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%

Nem presztízsről szól egyáltalán, mint ahogy fentebb írták többen. Egy roppant faék autó, ami önmagában nem baj, a baj az benne, hogy ott is faék, ahol nem kellene, azaz biztonság. És javarészt ez vele a probléma. Az F Astra alapvetően hasonló kaliberű, hasonló korú is, de e téren sokkal jobb és ennek megfelelően nem is volt annyira nevetség tárgya, sőt, még ma sem az.


Persze akinek a biztonság nem számít, csak egy baromi olcsó, olcsón fenntartható és problémamentes autó kell, annak első osztályú a Suzuki. De szerintem azért többet ér az életünk a Suzuki biztonsági szintjénél.

2022. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Mert 45 évnyi cuculista erkölcsiség után az emberekben megmaradt az, hogy akinek többre futotta az sikeres volt és felette állt a többieknek. Ezt át is örökítették a gyerekeiknek, akik az "új" rendszerben már abban mérték a sikert, hogy milyen drága autóik voltak. A Suzukit meg tudták fizetni a szegényebbek is, így mindenképp el kellett különíteni magukat ettől a pórnéptől, hogy megnyugtassák magukat hogy még mindig ők a sikeresebbek és jobbak annak ellenére, hogy már egyre többen engedhettek meg autót maguknak.

Ugyanezek a rétegek kérkedtek és kérkednek ma is a márkás vagy márkásnak mondott ruhákkal, ékszerekkel, telefonnal és számtalan más árucikkel, amiknek olcsóbb változatai már szinte mindenki számára elérhetőek, de régen még jelentettek valamit.

2022. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!