Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megfogok tudni...

Szerintetek megfogok tudni tanulni vezetni?

Figyelt kérdés

Ma voltam az első vezetési órámon, és egy áruház parkólójában voltunk, szerencsére nem volt nagy forgalom! Megismertem az oktatót, egy rendes nyugdíjas bácsika.

Nekem nagyon nehéznek tűnik ez az egész, főleg a kuplung-váltó használata, meg úgy kb minden is nehéz volt. Természetesen forgalomban még nem vettem részt, csak a parkólóban körözgettünk, meg 2x beparkoltam. Az első parkolásom harmadjára sikerült, a második elsőre ott két kocsi közé álltam be.

Az oktató normálisnak tűnik, de mondta hogy kicsit lassan tekerem a kormányt.

Félek hogy soha nem fogok tudni megtanulni vezetni, nektek mi a tapasztalatotok?


2022. okt. 5. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Tudsz levegőt venni? Tudsz. Akkor vezetni is tudni fogsz. A vezetés 99%-ban reflex, ahogy szerzed a tapasztalatot, úgy alakul ki a reflex és a szorongásos tudatosságot felváltják majd a tudatalatti reflexek fokozatosan. Egyszer csak az fog feltűnni, hogy a legtöbb dologra, ami most annyira nehéz, már egyáltalán oda sem figyelsz, csak csinálod. Ugyanolyan reflexcselekvéssé válik a kuplunghasználat és minden egyéb, mint amilyen a levegővétel. Arra sem figyelsz oda, mégis mindig sikerül.
2022. okt. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Osztom az első válaszoló véleményét. Kezdőként nézegettem a váltót, hogy hanyasban van, minden oké-e, ma meg olyan váltógombom van, amin nincs számozás és le se nézek soha.
2022. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát bízok benne hogy nektek lesz igazatok, bár még most sem érzem magam biztosnak.

Köszi a válaszokat!

2022. okt. 5. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyakorlás. Minden élsportoló gyök kettőként kezdte, még a nagyon ismertek és sikeresek is. Gyakoroltak sokat, akarták, hogy jók legyenek. Fogd fel te is így, hogy jó akarsz lenni a vezetésben, ami nem egyenlő azzal, hogy Kimi Räikkönen szintet hozol, hanem hogy az átlagot tekintve jól vezetsz, biztonságosan, magabiztosan, körültekintően, felelősségteljesen, stb.


Akarjál jól vezetni és menni fog. Ha kaksizol éjjel nappal, akkor nem, addig biztos nem, amíg nem teszed túl magad a parázáson.


Sok sikert!

2022. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első óra után? Csodát vársz? Sok gyakorlás kell, erre vannak a gyakorlati órák.
2022. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tudtok a közelben nagy üres placcot, rokonnal érdemes lenne kimenni és csak elindulást gyakorolni, tekeregni erre-arra, netán kijelölt célok között, stb. Gyakorlat teszi a mestert, gondolj bele, jópár órád lesz még (kötelezően) mire vizsgázni engednének, mindenki elkezdi valahol és aztán fokozatosan fejlődik. Vedd egyesével az akadályokat, gyakorold célzottan azt a dolgot ami éppen nehezebbnek tűnik amíg rá nem érzel. :)
2022. okt. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!