Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lenne lecserélni az...

Érdemes lenne lecserélni az újabbat egy jóval régebbire, szitu lenntebb?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy megkésve de 43 évesen költözök el itthonról a panelomba. S arra gondoltam, hogy mivel nem lesz garázsom, vennék egy régebbi autót, amit nem félt az ember annyira, eső, mocsok, vagy ha meghúzzák vhol. Egy 2010-es Ford fiesta 1.25 benzin lenne az alany, 82 le. Ezt cserélném le pl egy 2003/04-es Skoda Fabia-ra,csak egy példa. S a pénz jól jönne a megélhetés során. Megváltozott munkaképességű vagyok, 6 órában foglalkoztatott operator. Mit tennétek a helyemen?

2022. okt. 5. 20:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Nézegettem még pl Peugeot 206-ost is,régi Swiftet, azokból is amelyekben van légzsák, klíma, elektromos ablakok.
2022. okt. 5. 20:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges csak ezért cserélni. 2010 is 12 éve volt, az sem fiatal autó már.
2022. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem lenne valami nagy üzlet az neked.

Főleg még az is lehet amit veszel ráköltöd a különbözetet és lesz egy régi szarod.

2022. okt. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az igen. Rizikosak ezek a regi autók.
2022. okt. 5. 20:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek egy ilyen kis autót fenn fogok tudni tartani ott is? S 12 évesen még nem öreg ugye? Közép korú?
2022. okt. 5. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem, hogy az a 82 lóerő annyira hanyatt vágna városban, vagy hogy az idősebb autóra váltás megoldás lenne, mert nem egy 30 éves szívó V6 vagy V8, amiről szó van most. Én nem váltanám le a már bejáratott autómat (értsd, ismerem minden baját) egy ismeretlen autóra csak mert fél - 1 literrel kevesebbet fogyaszt. Nem nem.
2022. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem a kor számít.

Nekem 18 éves elmult az autó és nagyon jó, nem akarom lecserélni.

2022. okt. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani.


Amennyiben a mostani autóddal nincs baj, megfelelően karbantartottad (tehát megkapta időben, de lehetőleg a gyári előírás előtt az olajcseréket, minőségi alkatrészek lettek berakva ha valamit cserélni kellett, nem rúgtad le folyamatosan, stb), akkor biztosan nem éri meg, mert ezt az autót ismered, amit vennél, az pedig egy közel 20 éves autó. 20 év alatt a fene se tudja biztosan hogy hogyan tartották, egész biztosan sok mindent kellett már benne cserélni - nem tudod milyen minőségre cseréltek, stb stb. Ennyi idős használt autót vásárolni mindig kicsit zsákbamacska, bár kevésbé, de azért akkor is ha átnézeted. Kivéve persze ha első tulajos, garázsban tartott "papa vette újonnan de már nem akar vezetni" típusú autót veszel, de azok legtöbbször az ársáv tetején vannak, akkor már nem nyersz sokat ezzel a cserével.


Ha a jelenlegi autód tudod hogy nem volt jól tartva (azért ez is 12 éves, nem akarlak elszomorítani de ez pont az a kor ahol ha eddig le volt szarva teljesen, akkor innentől kezdődhetnek a problémák egy ilyen egyszerű kisautónál is), akkor esetleg megérheti egy picivel idősebb, de jobb állapotú példányra elcserélni azonos áron. De azzal nem nyersz, csak esetleg lehet egy jobb autód.



Egyébként meg tényleg értelmetlen. Mit nyersz ezzel? Az autód állapottól, felszereltségtől függően valahol 1,4-1,8 millió forint között ér most, egy jó állapotú 1. generációs Fabia pedig 600-800 ezer forint. Ráadásul nem kifejezetten jó autók ezek, a VW csoport akkori időszakára jellemző minden gondjuk megvan: rondán kopó-öregedő belső tér, olajfogyasztásra és gyújtásproblémákra erősen hajlamos benzinmotorok, erős rohadási hajlam a küszöböknél ami ennyi idősen már tényleg csak a garázsos autóknál nem jöhetett elő.


Egyébként pedig többet is fogyasztana. Az 1.2-es Fabia nem ajánlott mert nem egy jó motor, harmatgyenge is (autópályára kb használhatatlan), és fogyaszt is annyit mint a literes Fiestád. Az 1.4-es meg szintén egy betegágy, gyenge is - papíron 75 lóerő de hajtottam Polot ilyen motorral még szinte újkorában, hát basszus még ha kipörgetted sem érződött annyinak -, ronda és erős hangja van, és a 8-9 litert úgy bevágja városban mintha muszáj lenne.

2022. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem cserélném le.

Nem azért, de egy 10+ éves kisautó nem olyan érték, amit annyira félteni kell egy parkolóban. Ha nem volt törve és tákolva, nem fog elrohadni. Ráadásul amennyit spórolnál, azt elvinni az adásvétel körüli többi költség, plusz az autó karbantartása.

2022. okt. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem éri meg hosszú távon, inkább majd foglalkozz kicsit a mostani “tartósításával”, ha jobban engedik a lehetőségek, gondolok itt pl üregvédelemre a csillag garázs miatt.
2022. okt. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!