Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Simson S51-em és...

Van egy Simson S51-em és közepes, és kis gázon rángatott, olyan mintha rángattam volna a gázkart. Beállítottam az úszószintet, majd kisgázon abbahagyta, de közepes gázon nagyobb sebességnél elkezd megint. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Gyujtás pacek, 500km-t ment el. Egyedül trafót nem kapott újat, meg lett fúrva, csapágyak, szimeringek ki lettek cserélve.

Nagygázon soha nem rángatott. Csak közepes és kis gázon. Mi lehet a baj?



2022. okt. 12. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán egy mérettel nagyobb főfúvóka kellene,vagy a súberen a lemezt lejjebb tenni,de sajnos Simsonok ilyenek,ha jó lesz,két nap múlva más baja lesz.
2022. okt. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sose értettem azt hogy mi ebben olyan drága.

Amikor talán új korában gyárilag össze rakva volt egy elfogadható kismotor, de most amikor mindenki kókányolja, után gyártott szarokkal , ezzel csak a baj van.

De ennyi pénzért már lehet kapni sokall jobb motort is.

2022. okt. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad, mennyire lett fúrva ezért kicsit nehézkes így kitalálni a problémát. Közepes gázon a rángatás pont a gyújtás miatt van, kondi + megszakító megadta magát.


Az én beállításom karburátorhoz 60cm³-re viszont kompatibilis az 50cm³-rel:


16N3-X/N1-X

Fúvóka: 75 / (72 simán jó még)

Súbertű helyzete: alulról 2.

Úszószint lógatva 32.5mm

Úszószint teljes zárással 27mm


Gyújtás:

Megszakítóhézag 0.4mm


Kondenzátor az elektronikás dobozban 3 kábellel: 2 kábel jön lentről 1 megy a 2-es pontra, bilincsben ami testelve van a csavaron


Előgyújtás 1.6mm (neked 1.8mm ha 50-es)


Gyertya NGK B8HS


Félreértések elkerülése végett, ez egy iránybeállítás, ezek az értékek együtt jól működnek.

2022. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3

A Simson majd tudja,hogy milyen beállítás kell neki.Minden nap változik,ez a 80-90-es években is így volt.

Hiába írod le az adatokat,úgyis szar lesz XDXD

Ha végre valami jó lesz rajta,jön a folyamatos gyertyaslussz.

2022. okt. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Veszekedni nem fogok, de meg lehet nézni, hogy aki odafigyel rá és megcsinálja az mai napig használja minden további nélkül.


Külön megjegyzés hogy nekem sem azért van darabokban most mert valami baja lenne, hanem mert festésre készülök, előtte viszont az egész nyarat végigmotoroztam vele. Ennyit a nagy megbízhatatlanságáról a simsonnak.

2022. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A Simson, az egy lélek. Nem megbízhatatalan, és nem hagy ott téged a város közepén mint egy szar robogó.
2022. okt. 13. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!