Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kocsit kikell vonatni...

Ha a kocsit kikell vonatni ideiglenesen a forgalombol,akkor kotelezo leadni a rendszamot,es a forgalmit ?

Figyelt kérdés

2022. okt. 21. 06:14
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ideiglenes kivonásnál azok nálad maradnak, csak véglegesnél kell őket leadni.
2022. okt. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem vagyok szakértője a témának. De annak idején örököltem egy utánfutót. Mivel még tanultam, autóm sem volt, amivel használni tudtam volna, hogy ne kelljene rá a semmiért fizetni, kivonattam. (Nem emlékszem pontosan hogy ideiglenesen vagy véglegesen, ez bő 15 éve volt.) Kérték a rendszámtáblát és a forgalmit. Le is adtam.

Később el akartam adni ezt az utánfutót, amihez ugye nem árt ha van forgalmija még ha lejárt is közben a műszaki és van rajta rendszám. Bementem az ocsmányirádába, mai nevén kormányablakba, elmondtam a bánatomat és visszaadták. Pontosan ugyanazt a rendszámtáblát, ugyanazt forgalmit. Tehát nem zúzták be, nem újat adtak. Azóta persze az is lehet, hogy ebben volt változás. Ahogy írtam ez már régen volt.

De szerintem legjobb és legbiztosabb, ha bemész egy kormányablakba. On-line lehet időpontot foglalni, így hosszan sorban állni sem kell. Amíg erre válaszolnak az 2 perc.

2022. okt. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján nem. Csak törzskönyvvel igazolni kell a tulajdonjogot.

2022. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell leadni és interneten, ügyfélkapun keresztül is intézhető.
2022. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!