Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopogás érzékelő hibája....

Kopogás érzékelő hibája. Mennyire vegyem komolyan?

Figyelt kérdés
Azon kívűl, hogy idegesít, hogy világít a check engine, érzékelhető hibája nincs az autónak. Nem zörög, nem csattog, nem rángat, szépen megy, nem eszik többet.
2022. okt. 21. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Én négy éve szarom le.

2006 Mazda3 1.6

2022. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2022. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nalam is mazda 3, 1.6 benzin, 2004.
2022. okt. 21. 15:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem kopog a motor, addig tök mindegy. Na de majd amikor fog...
2022. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Négy éve nem kopog, nem rángat, nem remeg, gyönyörűen fut, gyorsul, normálisan fogyaszt - semmi baja.

Eleinte törölgettem a hibakódot, aztán meguntam.

Néha magától kialszik pár napra, de aztán visszajön.

Az alábbi két videó alapján jó eséllyel kontakthiba:

https://www.youtube.com/watch?v=fJesi66Doog

https://www.youtube.com/watch?v=3yWFQkudOig

Én úgy vagyok vele, hogy előbb fog ementálira rohadni, minthogy emiatt a szenzor-hibakód miatt bármi baja legyen a motornak. Ha mégis, akkor így jártam.

2022. okt. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
világító check engine lámpával hivatalosan nem megy át a vizsgán
2022. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Németországban élek, eddig kétszer ment át a műszakin bármiféle megvesztegetési kísérlet nélkül.

(#1, #5)

2022. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy a gyártó úgy programozza a motorvezérlőt, hogy ilyenkor a legbiztosabb beállítást használja, ami valószínűleg némi gyengüléssel, fogyasztásnövekedéssel jár. Lehet, hogy ez csak 1-2 dl, amit nehéz kimutatni, de hosszú távon simán kiveszi a zsebedből a javítás árát. Nem kizárt, hogy a katalizátor sem hálálja meg hosszú távon. Nem úri huncutságból rakja bele a gyártó. Meg kell javítani! Ha nincs rá pénz, el kell adni az autót, és bringával, tömegközlekedéssel kell járni!
2022. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne mondd már meg nekem, mit csináljak. Köszönöm.
2022. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva így, hogy érezhetően semmi baja az autónak, semmi kedvem kifizetni 25.000 ftot egy szenzorert, meg ugyanennyi szervízdíjra.
2022. okt. 21. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!