Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ami a traktokban van hidraulik...

Ami a traktokban van hidraulika olaj, az jó az autókhoz a szervókormány rendszeréhez? Pirosas szinű.

Figyelt kérdés
F Astrába lenne rakva.

2022. okt. 22. 05:41
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem! Szervokormányba automataváltó olaj kell! Ezt írja elő a gyártó. Párezer forinton spórolsz, de utána meg lehet dobhatod ki a szervószivattyúdat.
2022. okt. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az lágyabb, hígabb , hogy kell értelmezni?
2022. okt. 22. 05:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a viszkozítás a lényeg, hanem pl, hogy mennyire bírja a hőt, kenőképesség stb. Volt F Astrám amiben kitudja mikor cseréltek szervóolajat (apám vette, csak nekemadta), annak szervója úgy odavolt ez miatt, hogy alig lehetett a kormányt tekerni, és húzott félre. Kapott friss olajat, és pár nap alatt szépen helyrejött, mivel valószínűleg lerakódásokkal volt tele a kormányszervó szelepei. A nem belevaló olajjal te is így járhatsz, hogy csak tönkrevághatod vele. 2-3 ezer forinttól van automataváltó olaj, kell bele fél liter, szóval ezen nem érdemes spórolni.
2022. okt. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hogyan cserélik?

Gondolom nem elég a tartájból kiszívni?

2022. okt. 22. 06:14
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Pedig jó az a kormányba is.

Nyugodtan beleteheted.

Miért kell cserélni?

EZek a kormányba örök életűek, de köss le egy csövet és indítsd be pár másodpercre és akkor kinyomja magából , majd feltöltheted friss olajjal.

2022. okt. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A viszafolyón kinyomja, ha azt lekötöm?
2022. okt. 22. 06:52
 7/10 anonim ***** válasza:

"EZek a kormányba örök életűek"


Nagyon nem! Ahogy a váltóban sincs élettartam olaj. Általában 100 ezer kilométer a csereintervaluma, de ha nem hiszed, akkor nézd meg, hogy milyen színű az olaj a kocsidban és hasonlítsd össze egy újjal. Meg ott van a 3-as hozzászólásomban, hogy mit tesz egy elhasznált olaj a szervóval.

2022. okt. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

megmondtuk már hogy használt lángosolaj a piacról

jó lesz az úgy

2022. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szépen kérdeztem!


És értem,

én nyugodt ember vagyok, !


Köszönöm a segítséget.

2022. okt. 22. 09:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elmenne vele, ugynakkor egy szervórendszerbe belemegy 1-2 liter olaj, nem több, én ezen nem spórolnék, nem olyan drága az ATF.
2022. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!