Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjármű lassításánál pedálkez...

Gépjármű lassításánál pedálkezelés?

Figyelt kérdés
Szóval megyek 3-ba, lassítok, 2-es, mondjuk kanyarodás előtt. A kérdés, hogy amikor fékezek, akkor maradjon enyhén nyomva a fék miközben kuplung váltok/felengedem végig, vagy mielőtt váltanék és benyomnám a kuplungot akkor már ne fékezzek tovább?

2022. okt. 22. 18:57
 1/10 hypno ***** válasza:
73%

Húúúú!

Most hogy kérded el kellett gondolkodnom hogy is csinálom.


Ha kell, akkor kanyar előtt fék és visszakapcs amennyit kell, és a kanyarba már kuplungot felengedve megyek bele és húz a motor.

2022. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Én miközben állok a féken, visszaváltáskor a kuplung mellett, még rárúgok a gázra is egy fröccs erejéig. :)
2022. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy neked kényelmes. Azért van a szinkrongyűrű, hogy ne kelljen gázfröccsöt adnod leváltáskor, maradhat a lábad a féken, de ha irtó nagyot fékezel benyomott kuplunggal, ne csodálkozz, hogy nagyot ránt az autó felengedéskor.

A legfontosabb az, hogy kanyar előtt érd el a kívánt kanyarodási sebességet és legyen felengedve a kuplung, mielőtt elkezdesz kormányozni. Hogy ezt hogy éred el, tök mindegy.

2022. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Kicsit kímélem a szinkront vele.. amúgy meg részben "miért ne?" alapon is teszem..
2022. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
#4 ha #2 vagy akkor én (#3) nem is úgy értettem, hogy rossz gyakorlat. Sőt, motoron csúszós úton nagyon szépen akár fel is lehet borulni, ha valaki ezt nem csinálja. :) Csak gondoltam a kérdezőt ne stresszeljük ilyen plusszal. :D
2022. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem is értelmeztem leszólásként. amúgy meg a kérdező úgysem fogja megérteni hogy lehet két lábbal egy időben 3 pedált kezelni :D :D :D
2022. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
üresben elgurulok a piros lámpáig majd lábfék szakaszosan h hüljön a tárcsa két fékezés között.
2022. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Hozz egyet. Már ha sikerül idejutnod probléma nélkül. :D
2022. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es ilyenért vizsgán már buksz is
2022. okt. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem buksz, üresben gurulás 1 db hibapont. Nézd meg az értékelőlapot.
2022. okt. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!